Rastie (aj ženám) brucho z piva?

Rastie (aj ženám) brucho z piva?

Všeobecne platí, že konzumácia alkoholu je spojená s väčším obvodom pása, pretože keď pijete alkohol, pečeň ho páli namiesto tuku! Pivo je tiež obviňované z tohto estetického nedostatku, pretože alkohol obsahuje veľa kalórií, Klasický poldecák má až 150 kalórií.

Koľko pív vypijete v jednom kuse počas večera? Väčšinou končíme už po troch s vážnym kalorickým preťažením. A nezabudnite na kalórie z potravy, ktoré pivom zapíjate. Navyše, alkohol môže zvýšiť chuť do jedla.

Prečo sa tuk hromadí v bruchu?
Keď skonzumujete viac kalórií než spálite, nadbytočné kalórie sa uložia ako tuk. V prípade, že vaše telo ukladá tuk, robí tak s prihliadnutím na vek, pohlavie a hormóny. Chlapci a dievčatá začínajú s podobným ukladaním tukov v puberte. Staršie ženy majú viac podkožného tuku ako muži. Tieto dodatočné kalórie a tuk majú tendenciu ukladať sa do stehien a zadku. Pretože muži majú menej podkožného tuku, ukladá sa im ho najviac v bruchu.

Pivné brucha bývajú výraznejšie u starších ľudí, pretože ako človek starne, je menej aktívny a priberá na váhe jednoduchšie. Ako klesajú hladiny hormónov u mužov a žien v neskoršom veku, tuk sa ukladá v strede tela. U menopauzálnych žien, ktoré berú hormonálnu substitučnú terapiu, badať posun ukladania tuku zo zadku práve do brucha.

Štúdie ukazujú, že aj fajčiarom sa môže ukladať viac tuku v bruchu. Čo je zlé na pivnom mozole? Brušný tuk je spojený s mnohými zdravotnými problémami, od diabetu 2. typu cez vysoký krvný tlak až po kardiovaskulárne ochorenia.

Podkožný tuk v okolí bokov a zadku nie je taký nebezpečný ako viscerálny tuk v bruchu, ktorý ide hlboko do dutiny brušnej a obaľuje okolité orgány. Je spojený so zvýšeným rizikom srdcových ochorení, metabolickým syndrómom a celkovou úmrtnosťou.

Strata brucha
Neexistuje žiadny čarovný spôsob, ako odstrániť brušný tuk zdravo, ako fyzickou aktivitou. Vyvarujte sa nárazovému pitiu, pri ktorom je okrem kalorickej bomby riziko poškodenia pečene a ďalšie vážne zdravotné problémy.

Milovníci piva by sa mali rozhodnúť pre ľahké pivo so 100 kalóriami alebo ho piť proste menej. Ďalšou možnosťou je piť alkohol len cez víkendy, a striedať alkoholické nápoje s nízkokalorickými, nealkoholickými nápojmi. Nezabudnite, že zdravé jedlo pred vašimi nápojmi vám pomôže odolať pokušeniu vysoko kalorického pitia piva.

Cvičenie môže eliminovať váš pivný mozoľ
Robiť sklápačky posilňuje základné svaly pása a pomôže vám udržať si zdravý brušný tuk. Jediný spôsob, ako stratiť veľké brucho je schudnúť. Aeróbne cvičenie ako je beh, plávanie, cyklistika, tenis pomáhajú znižovať množstvo telesného tuku.

Akýkoľvek druh cvičenia vám pomôže udržať si váhu stabilnejšiu, než rôzne nefunkčné diéty. Dobrou správou je, že keď začnete chudnúť, máte tendenciu stratiť kilá ako prvé v bruchu. Viscerálny tuk je totiž metabolicky aktívny a odchádza z tela rýchlejšie ako ostatné tuky!

Autor: Elie

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite