Prvé holenie genitálií: Veľká udalosť!

Prvé holenie genitálií: Veľká udalosť!

Holenie genitálií nie je jednoduchá záležitosť v každom veku majú na to ženy iný dôvod. Čo však v prípade, ak sa o hladké okolie vagíny zaujímajú ešte len malé, dospievajúce dievčatká?

S prvým holením sa určite nepriznajú svojej mame. Tá by im vytĺka ich aktivitu z hlavy, a to doslova. Mladé dievčatá sú ale málo vzdelané v tomto smere. O intímnych záležitotiach, hygiene či gynekologických problémoch vedia minimum.

Napriek tomu chcú byť už veľmi malé slečny tam dolu krásne. Je to trend, ktorý nedáva spávať mnohým „klasickým“ maminám. Upravené genitálie potrebujú mladé baby aj kvôli piercingu, ktorý si nechávajú robiť. Dnešní tínedžéri hovoria na chlpy fúj. Čo keď už má chlapca, s ktorým chce skúsiť prvý sex?

Každá žena chce mať príťažlivé intímne partie, aby sa páčila mužovi. Hovorí sa, že ženy sa holia hlavne pre mužov, nie pre seba. Takto mladé dievčatká možu mať iba snahu byť „in“. Čítajú sexuálne poradne, veci ohľadom orálneho styku, ktorý je pre zarastené ohanbie neprípustný!

Prečo sa o vzhľad intímnych miest ženy zaujímajú?
Čoraz viac žien pochybuje o vzhľade svojich genitálií. Pritom neexistuje vagína, ktorá by bola škaredá. Každá je iná a každá je znakom svojej nositeľky. Kedysi nemali ženy možnosť posúdiť, či je ich vagína pekná alebo nie. Dnes sledujeme časopisy, kde sa hovorí o lepších hygienickejších návykoch. Každá modelka je vyretušovaná aj pod tangáčmi.

Prvé holenie genitálií je obyčajne pre človeka veľká udalosť. Dievčatá si najprv oholia podpazušie a pokračujú ďalej. Aj kvôli antikoncepcii im môžu narásť nežiaduce chĺpky. Prísun hormónov spôsobí, že začnú zarastať tam, kde doteraz nebol ani chĺpok.

Prečo je holenie intímnych partii aj pre mladé baby hygienickejšie? S prvým menzesom sú intímne partie citlivejšie aj na infekciu. Chlpy chránia vchod do pošvy, rovnako ako mihalnice naše oko. Zachytávajú špinu a uzatvárajú naše pohlavie pred negatívnym vplyvom okolia.

Holenie detí do 12 rokov...
Koža dieťaťa je oveľa citlivejšia na akékoľvek mechanické dráždenie, ktorým holenie jednoznačne je. Navyše, dievčatko v trinástich rokoch ešte neovláda na 100% manipuláciu so žiletkou tak, aby sa neporezalo a jeho zarastanie v týchto miestach ešte nie je dostatočné na to, aby sa muselo holiť.

Ak ide o intímne partie, opatrnosť je tu nadovšetko, žiletkou predsa prechádza aj okolo veľkých pyskov. Ak má dievča nábeh na aknóznu pokožku, mohli by sa jej oholené genitálie skôr zapáliť a zahnisať.

V detskom veku ochlpenie len raší a vzhľad nie je podstatný, pokiaľ dieťa nežije sexuálnym životom, je zdravé, má pravidelnú menštruáciu a netrápi ho pár chĺpkov ako znak dospievania.

Autor: Dana

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite