Pripravte sa. Čoskoro vám začnú padať vlasy!

Pripravte sa. Čoskoro vám začnú padať vlasy!

Za vypadávanie vlasov môžu byť zodpovedné rôzne skutočnosti, ako niektoré ochorenia, nadmerný stres, zlá životospráva a iné. Vlasy sú unavené vplyvom počasia, doslova uzimené, zmrznuté, bez hydratácie, vysušené z klímy. Spiace pod čapicou, bojujúce s vetrom. To všetko má vplyv na to, že sa jednoducho už neudržia na našej hlave. Vlasy nadmerne vypadávajú v období dojčenia, majú to zväčša na svedomí hormóny.

Po pôrode
Okrem toho je po pôrode často žena viac vystresovaná, unavená a vyčerpaná, čo môže tiež prispievať k vypadávaniu vlasov. Ak vám vlasy na jar vypadávajú príliš intenzívne alebo už dlhodobo, je istejšie zájsť ku kožnému lekárovi. Za vypadávaním vlasov sa totiž môže skrývať aj iná príčina a pomocou odborných vyšetrení sa dá zistiť viac. Následne vám potom môže lekár stanoviť aj prípadnú liečbu, aby ste sa opäť mohli tešiť z hustých a zdravých vlasov. Normálne vypadávanie znamená približne sto vlasov za deň.

Zimné ochorenia
Jeden malý chumáčik v kefe, ktorý sa udrží v sitku vo vodovode. Ak takýchto sitiek vysypete do koša za deň niekoľko, máte problém. Ak sa všade po byte, nielen v kúpeľni po česaní objavujú vaše vlasy, na dlážke, zamotané v opratom oblečení, na nábytku, zrejme je čas na lekársku prehliadku. Aj po prekonaní rôznych ochorení v zime sa často objaví zvýšená strata vlasov. Organizmus býva v dôsledku choroby a liekov oslabený a chýbajú mu dôležité vitamíny a ďalšie látky.

Snažte sa preto dbať na príjem dostatočného množstva vitamínov a minerálov a zvážte aj ich užívanie v podobe výživových doplnkov. Môžu vám pomôcť rýchlejšie sa vystrábiť z následkov choroby a neprísť o časť vašej hrivy. Nepreháňajte to na jar so stylingovými prípravkami, ktoré sú ťažké na vlasy. Nájdite si kvalitné značkové produkty, neumývajte si vlasy každý deň a používajte špeciálny kefky proti vypadávaniu vlasov s masážnou hlavicou.

Autor: Lea

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite