Prikázal vám, aby ste schudla?

Prikázal vám, aby ste schudla?

Ste spolu už dlhší čas, ako manželia ste strávili v dobrom aj v zlom niekoľko dlhých rokov, ale nikdy vám neprišlo na um, že jedného vám partner oznámi, že by bol rád, keby ste trochu zhodili.

Neprekážali mu vaše kilá navyše, keď ste boli prvý raz tehotná, ani po druhýkrát. Teraz je však od detí pokoj, vy ste ostali pekne zaoblená, no jemu to už začína vadiť. Prestali ste sa aj spolu milovať. Pri poslednej debate vám oznámil sucho, že by ste sa mali dostať najprv do formy a byť fit, keď chcete skúšať nejaké cviky v posteli.

Mali by ste sa uraziť? Manžel možno dúfa, že to vo vás vyvolá pocity hanby a zlé svedomie. Je pravda, že štíhly človek je oveľa atraktívnejší, príťažlivejší a pri pohľade na bacuľku nerozhoduje, či je milá a dobre vie variť.

Skúšali ste už rôzne diéty, ale ani pri jednej ste nevydržali. Možno ste si mysleli, že práve manžel bude mať zo všetkých najviac pochopenia. Videl, že sa snažíte, poznal vás aj štíhlu. Fyzický vzhľad si ale treba udržiavať aj v dlhodobom manželstve. Hoci to nie je jediná vec, na ktorej vo vzťahu záleží, ale zvykneme ju podceňovať.

Robte veci spoločne
Kedy sa darí páru držať vzťah pokope? Pokiaľ si nájdu veľa činností, ktoré ich spájajú. Jednou z nich môže byť aj spoločná snaha vyzerať dobre, pracovať na postave dohromady. Robte veci spoločne a dostanete sa k sebe bližšie.  

Budete sa cítiť nielen lepšie, ale vďaka strate na hmotnosti budete atraktívnejší, zvýši sa vám sebavedomie a prehĺbi sa aj vzájomná dôvera medzi vami, pretože vám partner uverí, čoho všetkého ste schopná, aj pre neho urobiť.

Skutočnosť, že vám manžel odopiera sex je veľmi hrubá záležitosť. Podobné zaobchádzanie si nikto z dvojice v manželskom vzťahu nezaslúži. Manželia by sa mali vždy rešpektovať, v ich vzťahu by malo vládnuť porozumenie.

Zistite, čo presne sa vám ale snažil tým „schudni!“ povedať. Znelo to vyčítavo, alebo vás vydiera, že si nájde inak milenku? Začal sa správať vo vzťahu inak? Pracuje on na svojom fyzickom vzhľade? Nechce iba zmenu sám pre seba? Porozprávajte sa, ale veľmi úprimne.

Autor: Simona

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite