Pri ochoreniach kože používajte prípravky na čistenie krvi

Pri ochoreniach kože používajte prípravky na čistenie krvi

Väčšina z nás má aspoň letmé stretnutie s akné za sebou. Tento zdravotný problém sa vyskytuje v dvoch podobách akné v dospievaní a akné v dospelosti. V dospievaní sú na neho náchylnejší chlapci, v dospelosti naopak ženy.

Akné nie je zapríčinené slabou hygienou alebo nízkou starostlivosťou o pleť. Príliš časté umývanie pokožky môže chorobu dokonca vyvolať či zhoršiť. Rozumné je znižovať mastnotu jemným umytím dva krát denne, pokožku nesmiete úplne vysušiť. Takáto pleť sa ľahko podráždi a je náchylnejšia k zápalom. Jedlo na akné nemá žiadny vplyv. Nie je totiž potvrdené, že by akné spôsobovali niektoré potraviny.

Možno ste si všimli, že po konzumácii čokolády, alkoholu alebo vyprážaných jedál sa vám akné zhoršilo. Spôsobila to nerovnováha v tele, ktorú ste si spôsobili aj nevhodným jedálničkom, nie samotná potravina. Zdravá a vyrovnaná strava je vždy najlepšou alternatívou, aj keď práve nebojujete s akné.

Zmrazujte citrón, vylieči aj závažné choroby

Naša koža je barometrom zdravia
Žiari vitalitou, ak sa cítime v pohode, naopak je bledá, problematická, ak sme vyčerpali zásoby energie alebo preťažili pečeň, či sa na nej prejavujú alergické reakcie. Pri ochoreniach kože je potrebné používať prípravky na čistenie krvi a vylučovanie jedov z organizmu. Pravidelné pitie záparu z rovnakého množstva ďateliny lúčnej, lipkavca obyčajného a nechtíka lekárskeho je veľmi dobrým prostriedkov na kožné neduhy. Nechtík lekársky a aloe sú vhodné aj v podobe krému.

Top bylina na akné!

Rebríček obyčajný je trváca bylina, ktorá rastie vo veľkých množstvách na lúkach, pri cestách, takmer všade od nížin až po hornatejšie kraje. Kvety, kvitnúce v úboroch, majú lupienky bielej, ružovej a niekedy dokonca aj červenej farby. Na zber sú vhodné mesiace máj až august. Zbierajú sa kvety a vňať. Kvetné úbory je najlepšie jemne odstrihávať nožnicami s približne 1 cm stopkou.

V kozmetike sa výluhy rastliny pridávajú najmä do krémov, pleťových vôd atď. zameraných na ošetrenie príliš mastnej pleti. Tento účinok obmedzujúci vylučovanie kožného mazu sa uplatňuje aj pri umývaní rýchlo sa mastiacich vlasov.

Sedemročný cyklus ženy: Odhalí a upraví čínska medicína

Autor: Lea

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite