Prenášate? Naj tipy ako vyvolať pôrod

Prenášate? Naj tipy ako vyvolať pôrod

Deväť mesiacov je dosť dlhý čas na to, aby ste sa už tehotenského bruška chceli zbaviť. Najskôr ste sa báli, že možno porodíte predčasne, no dnes je jasné, že už pár dní prenášate.

Prenášanie je stav, keď tehotnosť presiahne 294 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Prenášanie v sebe skrýva množstvo komplikácii, ako sú pľúcne komplikácie plodu či odumretie, kvôli nadsluhujúcej placente.

V akých prípadoch sa pôrod vyvoláva? Ak vám už odtiekla plodová voda a nenastupujú kontrakcie, pri vysokom krvnom tlaku rodičky či ochorení obličiek.

Prirodzené spôsoby vyvolania pôrodu
Nie vždy potrebujeme farmakologické prostriedky k tomu, aby sme privolali dieťatko na svet. Osvedčilo sa niekoľko veľmi prirodzených postupov s účinnosťou na viac ako 80%.


Nie vždy potrebujeme farmakologické prostriedky k tomu, aby sme privolali dieťatko na svet.

Vyskúšajte, nič tým nestratíte:
1. Autosugescia by vám mala pomôcť upokojiť myšlienky a navodiť fázu, že už chcete rodiť. Presvedčte telo, aby vyvolalo spontánny pôrod. Predstavujte si, ako rodíte. Myšlienky sa stávajú často skutočnosťou.

2. Stretávajte sa s malými bábätkami. Ak má vaša priateľka už dieťa, navštevujte ju častejšie ako predtým. Prítomnosť detí môže spôsobiť uvoľnenie potrebného hormónu na vyvolanie pôrodu.

3. Nemali by ste sa vyhýbať ani pohybu. Nehovoríme o športe, skôr o rýchlejšej chôdzi.

4. Aj stimulácia bradaviek môže byť účinná. Skúšajte to niekoľkokrát denne sama, alebo poproste o „pomoc“ manžela.

Pohlavný styk a vyvolanie pôrodu
Pokiaľ je žena zdravá, nemá žiadne komplikácie a jej tehotenstvo nie je rizikové, samotný sex počas tehotnosti, ani na jeho konci nepredstavuje žiadne riziko. Skôr naopak. Dieťatko je chránené v maternici plodovou vodou, a tak by sa mu nemalo nič stať.

Podľa posledných výskumov, látky prítomné v spermiách by mohli mať vplyv na skoršie otváranie krčka maternice, takže by sa ženy nemali čoho obávať. Skôr tešiť.

Autor: Paťa

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Tehotenstvo"

Poradňa

Neprehliadnite