Premeny v čase Jany Kirschner: Bez peňazí, vykopnutá v zahraničí na okraj mesta (FOTO)

Premeny v čase Jany Kirschner: Bez peňazí, vykopnutá v zahraničí na okraj mesta (FOTO)
23 fotiek v galérii

Keď Martinčanka Jana Kirschner (38) vkročila do sveta šoubiznisu, mala iba šestnásť. O rok už vydala prvý album. Za dve desaťročia na hudobnej scéne pozbierala množstvo ocenení – od Objavu roka (1997) cez niekoľkých Zlatých slávikov až po Speváčku roka v OTO-vi – a nahrala štyri štúdiové albumy. Úspech ako z rozprávky, no osud jej pripravil aj sklamanie.

Čo sa pokazilo?
Keď pred desiatimi rokmi prišla lákavá ponuka od renomovaného hudobného vydavateľstva pripraviť nový štúdiový album v Londýne, nedala sa odmietnuť. Album bol plánovaný pre zahraničný trh a všetko bolo pripravené - pracovný tím, skvelí muzikanti a pre Janu luxusný byt v centre Londýna. Album Shine mal byť hotový za tri mesiace, no nedopadlo to podľa očakávania.

Keďže sa nedodržal termín, Jana musela dokončenie financovať z vlastného vrecka a presťahovať sa na okraj mesta do bytu s piatimi spolubývajúcimi. Po ťažkom roku však opäť vyšlo slnko. V Londýne si našla vlastných muzikantov i partnera, hudobníka, producenta, skladateľa a aranžéra Eddieho Stevensa (42), s ktorým nahrala dvojalbum Moruša.

Slovensko-anglická rodina
S Eddiem sa usadili v Londýne a majú dve dcérky – Matildu Januschku (6) a Yolanu (3), o svadbe však zatiaľ neuvažujú. Po rokoch koncertovania a nahrávania je materstvo pre Janu vraj najlepšia zmena, no práce sa nechce vzdať. Keď je zaneprázdnená, na scénu prichádza londýnska svokra, a hoci o dva roky oslávi osemdesiatku, o vnučky sa perfektne postará. Tento rok Jana Kirschner koncertuje aj na Slovensku.

Kliknite si na galériu fotografií známej speváčky pod článkom.

Autor: jb
Foto: Matej Kalina, archív

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

23 fotografií

Premeny v čase Jany Kirschner: Bez peňazí, vykopnutá v zahraničí na okraj mesta (FOTO)Premeny v čase Jany Kirschner: Bez peňazí, vykopnutá v zahraničí na okraj mesta (FOTO)Premeny v čase Jany Kirschner: Bez peňazí, vykopnutá v zahraničí na okraj mesta (FOTO)Premeny v čase Jany Kirschner: Bez peňazí, vykopnutá v zahraničí na okraj mesta (FOTO)

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa

Neprehliadnite