Prečo tak po svadbe stlstneme?

Prečo tak po svadbe stlstneme?
Tušili ste o tom, že existujú rozdiely v tom, kedy priberajú počas života muži a kedy ženy? Podľa mnohých prieskumov, ženy najčastejšie priberajú počas manželstva, kým muži po rozvode. Keďže všetko má svoje dôvody, môžeme si vysvetliť aj tento fenomén.

Málo času na seba
Prvým dôvodom, prečo to tak je to, že ženy sú bytosti, na ktorých pleciach leží maximum povinností  domácnosti. Preto im na šport či pohyb zostáva iba minimum času. Navyše, ak majú doma žiarlivého partnera, ktorý „nedopraje“ svojej polovičke pobyt vo fitnesku, nemajú kedy a kde svoje kilečká odbúrať.

Už dosiahli svoje
Inou skupinou žien sú tie, ktoré vstupom do manželstva dosiahli cieľ. Tým pádom stratili motiváciu starať sa o svoj vzhľad, pretože už „dosiahli svoj cieľ“. Psychológovia potvrdili, že mnohé súčasné ženy vnímajú svadbu ako „najväčšiu udalosť ich života", na ktorú sa dlho pripravujú a neskôr už nemajú prečo o seba dbať. Po sobáši tak prestávajú s úsilím dbať o svoju atraktivitu, ako keby sa úplne upokojili a nadobudli presvedčenie, že už dosiahli  svoje a nie je potrebné o niečo ešte bojovať.

Zajedanie stresu
Ďalším dôvodom, prečo ženy počas manželstva zvyknú priberať je fakt, že jedlo zaháňa stres. Zvyk najesť sa, keď sa cítime na dne si prinášame so sebou do dospelosti z útleho detstva. Problém tkvie v tom, že ženy ťažko dokážu rozlíšiť hlad fyzický a hlad emocionálny. Keď sú ženy smutné, nahnevané alebo citovo zranené, často siahnu po sladkom alebo po jedle ako takom, ktoré dokáže navodiť pocit spokojnosti a aspoň na chvíľku odstrániť frustráciu a nepokoj. Manželské hádky, stres z práce, či povinnosti súvisiace so zvládnutím pracovnej i rodinnej role bývajú častým spúšťačom stresu.

Pohodlnejší životný štýl

Opačnou, tou krajšou stranou mince manželstva je to, že so sebou prináša aj pohodu, ale tým pádom aj pohodlnosť a lenivosť. Kým za slobodna to boli samé žúrky, kino, akcie, po sobáši je najčastejšia papučová kultúra pri telke. No a pri sledovaní programov sa toho poje! Vedeli ste, že pri pozeraní televízie zjete až o tretinu viac ako pri jedálenskom stole?   
 
A čo, ja som horšia?
Možno si to neuvedomujete, ale pravdou je, že ženy si zvyknú rokmi zväčšovať svoje porcie jedla a nenápadne sa nimi približujú svojmu partnerovi. Stáva sa to, ak obedy či večere pripravuje partner a naberá vám na tanier podľa svojho oka alebo to robíte samé od seba aj vy. Ruku na srdce. Nezjete toho v súčasnosti viac ako pred takými piatimi rokmi?

Nemáte nablízku nikoho, kto by vás včas zastavil
Tým, že medzi ženami panuje veľmi mylný názor, že mužom sa páčia iba štíhle blondínky, nezabrzdia v priberaní včas. Prieskumy totiž potvrdili, že normálny muž si pár kíl navyše na žene vôbec nevšimne. Kritickou hranicou je až 10 kg a viac, ktoré si chlap dokáže všimnúť a okomentovať. To je už ale žena v priberaní rozbehnutá. Podobné je to aj v prípade, ak má žena za kamarátku moletnejšiu priateľku. Podľa vedeckých štúdií zvyšuje kamarátsky vzťah s moletnejším človekom nárast vlastnej váhy až o 60%.  

Autor: Radomír
Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite