Povery doslova vypudili túto rastlinku z našich domácností (FOTO)

Povery doslova vypudili túto rastlinku z našich domácností (FOTO)
9 fotiek v galérii

Svokrine jazyky. Kedysi populárna bytová rastlina sa vytratila z domácnosti pre poveru, že podnecuje do hádok. Pravda je, že čistí priestor, dodáva energiu a nevyžaduje starostlivosť.

Podľa štúdie NASA svokrin jazyk odstraňuje zo vzduchu toxíny, pohlcuje oxid uhličitý a v noci uvoľňuje kyslík. Chráni pred chorobami, výkyvmi tlaku, pozitívne pôsobí na metabolizmus a látkovú premenu. V minulosti inšpiroval svokrin jazyk maliarov. V 70. rokoch ovládol bytový dizajn a objavil sa v kultovom filme Modrý zamat (1986).

Dvaja v spálni a už máte doma plesne?

V byte sa denne premiešava mnoho nálad, tu slúži rastlina so špicatými listami ako prijímač zlej energie. V obývačke ju postavte k oknu, nie doprostred izby. Odtiaľ dohliadne na celkovú očistu priestoru.  

Povera funguje opačne
Ako jedna z mála bytových rastlín je uspôsobená na prežitie. Darí sa jej v akýchkoľvek podmienkach. Jej ideálnym stanoviskom je svetlá hala. Je efektnou dekoráciou a zároveň bráni tomu, aby dovnútra vošla nežiaduca energia. Preto je vhodná nielen do bytu, ale aj do priestorov firmy.

10 super tipov na nezničiteľné pranie

Autor: Martina Hvozdovičová/Báječná ŽENA

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

9 fotografií

Povery doslova vypudili túto rastlinku z našich domácností (FOTO)Povery doslova vypudili túto rastlinku z našich domácností (FOTO)Povery doslova vypudili túto rastlinku z našich domácností (FOTO)Povery doslova vypudili túto rastlinku z našich domácností (FOTO)

Podobné články

"Najnovšie z Domáce práce"

Poradňa

Neprehliadnite