Poisťovací manuál: Poistite vaše deti na prázdniny

Poisťovací manuál: Poistite vaše deti na prázdniny

... i na život. Blíži sa obdobie dovoleniek a letných táborov. Prázdniny prajú hrám, športu, zbojstvám, ale aj úrazom. Poistili ste už dieťa pred príchodom leta?

Manuál
Viete však, ako poskladať poistenie tak, aby malo zmysel? Najskôr si premyslite, čo očakávate a aké riziká poistením chcete pokryť. „Často odporúčame okrem poistenia bežných ochorení pripoistenie kritických chorôb, času na nevyhnutné liečenie úrazu a polovičného alebo úplného osirenia dieťaťa,“ hovorí členka predstavenstva poisťovne Blanka Hatalová a dodáva:

„V časoch, keď všetko funguje, ako má, to môže znieť tvrdo, ale našou úlohou je upozorniť na najvážnejšie situácie. Práve tie môžu mať na dieťa najväčší vplyv. Poistenie ho pomôže aspoň sčasti zmierniť.“ Zároveň odporúča, aby rodičia navštívili ktorúkoľvek pobočku poisťovne. „Odborní poradcovia dokážu odporučiť najvhodnejšiu kombináciu poistení, prípadne pripoistení tak, aby bolo dieťa dobre poistené a rodičia platili iba za to, čo ich dieťa naozaj potrebuje.“

Dovolenka v zahraničí
Ak nechcete zbytočne predražiť svoju dovolenku v zahraničí, myslite na to, že európska karta poistenca zaplatí náklady za liečbu v zahraničí v rámci štátov Európskej únie len v štátnom zariadení. Čakajte, že vám vykompenzujú náklady na liečbu len do výšky ceny, do akej by stálo ošetrenie u nás. Ak teda nechcete zbytočne platiť za ošetrenie svojho dieťaťa, využite komerčné cestovné poistenie. To zaplatí náklady na liečbu v plnej sume nielen u štátneho, ale aj u súkromného lekára.

Myslite na budúcnosť
Ak chcete dieťaťu šetriť aj do dospelosti, uzatvorte mu detské kapitálové poistenie. To pomôže financovať náklady na vysokoškolské štúdium. Dieťa dostane peniaze jednorazovo alebo formou renty. Ak začne študovať na vysokej škole, uzavrie manželstvo alebo si vezme hypotéku na kúpu bytu, získa od našej poisťovne 105 percent aktuálnej hodnoty poistenia.

Detské poistenie ponúka sporenie do dospelosti, teda finančnú rezervu na vysokoškolské štúdium, kúpu nehnuteľnosti či na svadbu. Môže chrániť aj proti zdravotným rizikám, napríklad úrazom, kritickým chorobám či pred hospitalizáciou. Ak dieťaťu v rámci detského poistenia dohodnete cestovné pripoistenie, pokryje aj prípadné liečebné náklady v zahraničí.

Ako na to?
Poistenie pre dieťa môže uzatvoriť akýkoľvek dospelý osobne v ktorejkoľvek pobočke poisťovne. Potrebuje len platný občiansky preukaz. Cena poistenia sa líši v závislosti od dojednaných pripoistení.

Pripoistenie adrenalínových športov
Dobre urobíte, ak svojmu dieťaťu pred cestou do zahraničia uzatvoríte okrem detského poistenia aj klasické cestovné poistenie, ktoré hradí liečebné náklady. Ak máte doma adrenalínového nadšenca, zabezpečte mu aj pripoistenie adrenalínových športov. A keďže ide o deti, ktoré môžu byť nepozorné alebo v zápale hry spôsobia škodu inému, zadovážte mu aj pripoistenie batožiny a zodpovednosti za škodu.

Poradíme, ako vybrať dobrý letný tábor

Poisťovne najčastejšie riešia podvrtnutie nohy, pomliaždeniny a zlomeniny. Deťom sa však nevyhýbajú ani váž- nejšie úrazy, ktorých liečenie a následky môžu poriadne prevetrať peňaženku, najmä ak musíte zostať doma z práce. Vykompenzovať stratu časti príjmov a zvýšené výdavky môže pripoistenie.

MALI STE NEHODU?
Tieto doklady odovzdajte poisťovni a budete to mať v suchu: vyplnené tlačivo Ozná- menie poistnej udalosti lekárske nálezy z priebehu liečby úrazu doplňujúce doklady nevyhnutné na uzavretie poistnej udalosti vyžiadané likvidátorom.

Celebritné dvojičky: Ktoré zo známych detí sú vážne na nerozoznanie? (FOTO)

Autor: Marcela Martinková
Foto: Shutterstock

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Financie"

Poradňa

Neprehliadnite