Podviedol vás a chcete mu to vrátiť?

Podviedol vás a chcete mu to vrátiť?

Žiadna z nás nechce byť podvedená. No žiaľ, stáva sa to pomerne často a stráviť to, že nám bol partner či manžel neverný, nie je vôbec ľahké. Neraz podvedená žena túži po nejakej odplate za takúto zradu a neraz ju napadne ako vhodné riešenie vrátiť to svojmu neverníkovi rovnakým štýlom, teda podviesť ho.

Prečo nás to láka?
Hovorí sa, že pomsta je sladká. Keď zistíte, že vás váš manžel podviedol, je to rana pod pás. Cítite sa ponížená a sklamaná. A ako najlepší spôsob zadosťučinenia sa vám v takej situácii môže zdať oplatiť to vášmu drahému neverou.

Aspoň by vedel, ako sa cítite vy a boli by ste si kvit. Nejednej žene napadne takáto myšlienka a nejedna takúto sladkú pomstu aj zrealizuje. No hoci sa to na prvý pohľad môže zdať ako dobré riešenie, v konečnom dôsledku to nerieši vôbec nič.

Problémy
Oplatiť neveru neverou nie je skutočne žiadnym riešením a vášmu vzťahu to neprospeje. Ak ste sa rozhodli partnerovi odpustiť a ťahať to s ním ďalej, mali by ste dať myšlienkam na „neveru na oplátku“ zbohom. Inak len zbytočne skomplikujete celú situáciu a napokon možno zistíte, že sa cítite horšie ako predtým.

Nevera na oplátku má totiž hneď niekoľko nástrah. V prvom rade je zvyčajne naozaj len pomstou, teda niečím zlým a negatívnym. Okrem toho, že  sa pomstíte svojmu (síce už raz nevernému) partnerovi a šokujete ho, ublížite aj ďalším ľuďom.

Na neveru totiž potrebujete ďalšiu osobu, ktorú možno v tomto prípade nazvať obeťou. Jednoducho niekoho využijete, aby ste sa partnerovi pomstili. Stojí vám to za to? Takýmto skutkom sa vlastne znížite na úroveň vášho neverného partnera.

S chladnou hlavou
Nápad pomstiť sa za neveru neverou je takmer vždy výsledkom hnevu nahromadeného v duši podvedenej ženy. Ak sa hneď aj pustíte do realizácie takéhoto činu, neskôr vás to môže veľmi mrzieť.

V hneve a celkovo opantané búrlivými emóciami totiž vidíme veci inak než s chladnou hlavou a sme náchylné robiť unáhlené rozhodnutia i skutky. Napriek tomu, že sa možno žena chvíľku bude cítiť dobre a bude mať pocit zadosťučinenie, keď svojho partnera podvedie, neskôr prídu aj tie nepríjemnejšie pocity a výčitky svedomia.

Je preto dobré nechať si dostatok času na strávenie všetkých tých pocitov, ktoré súvisia s odhalením partnerovej nevery. Doprajte si dosť času na premyslenie, ako a čo ďalej. Ak sa rozhodnete zostať s partnerom napriek jeho nevere, mali by ste obrátiť list a nevracať sa k tomu, čo sa stalo. Aj keď vás možno sem-tam napadne myšlienka vrátiť to svojmu drahému (najmä, ak sa naskytne príležitosť), snažte sa odolať. Nikam to totiž nevedie a je pravdepodobné, že na svoju pomstychtivosť napokon nepekne doplatíte vy sama.

Autor: Mária

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite