Otca vo vašej posteli nahradil syn?

Otca vo vašej posteli nahradil syn?

Máte staršieho partnera a skvele si rozumiete. Klape vám to vo všetkých smeroch. No len do chvíle, čo sa zoznámite s jeho synom... Takýto scenár majú mnohé vzťahy – otca v srdci i v posteli vystrieda jeho syn. Ale tento scenár skrýva mnohé nástrahy.

Prečo sa to stáva?
Láska si nevyberá a niekedy, hoci milujeme svojho partnera, začne nás priťahovať aj niekto ďalší. A i keď to môže byť hocijaký muž, neraz je to práve syn nášho priateľa. Obzvlášť ak trávite dosť času nielen so svojím drahým, ale často sa k vám pridá aj jeho syn, teda ste pravidelne v kontakte, nie je nič nezvyčajné, že sa do syna svojho priateľa zamilujete  a on to cíti rovnako.

Ak je medzi vami a vaším partnerom i väčší vekový rozdiel, pri jeho synovi možno zistíte, že vám predsa len viac vyhovuje mladší muž a lepšie si s ním rozumiete. Jeho syn je akoby mladšia a príťažlivejšia kópia otca.

Ísť do toho?
Pokiaľ sa vám stane niečo podobné, teda že sa zamilujete do partnerovho syna, máte niekoľko možností. Predtým, než sa bezhlavo vrhnete do vášnivého románika s mladšou „kópiou“ vášho aktuálneho partnera, mali by ste zvážiť viacero vecí.

Ak by ste chceli svoj románik s jeho synom tajiť, možno by sa vám to nejaký čas podarilo, no nemožno to tajiť naveky. A keď sa to váš partner dozvie, zrejme nebudete jediná osoba, ktorú znenávidí. Poriadne to totiž naštrbí aj jeho vzťah so synom a nie je vylúčené, že sa kvôli vám títo dvaja prestanú stýkať úplne. Ste pripravená niesť takéto následky svojho konania? Neprekáža vám zničiť vzťah otca a syna? Ďalej je tiež jasné, že nebudete asi miláčikom zvyšku jeho rodiny, ale budete skôr považovaná za tú, ktorá všetko pokazila.

Stojí za to odpovedať si aj na otázku, či prípadný vzťah s partnerovým synom má nejaké vyhliadky do budúcnosti a či to nebude len také krátke vyhodenie si z kopýtka. Možno sa vám len zapáčila predstava „mladšieho mäska“ v posteli, no po čase zistíte, že jeho otec bol lepším partnerom v mnohých ohľadoch.

Dajte tomu čas
Ak milujete syna svojho partnera, urobíte dobre, ak si dáte nejaký čas na rozmyslenie. Možno by tiež stálo za to dať si nachvíľku pauzu od oboch a stráviť nejaký čas osamote, aby ste si mohli veci dostatočne premyslieť.

Keď sa rozhodnete zostať so svojím starším partnerom, snažte sa nepripúšťať si jeho syna k telu a byť silná, aby ste odolali prípadným pokušeniam. Pokiaľ sa rozhodnete pre partnerovho syna, pripravte sa na ťažké chvíľky a na odsúdenie zo strany jeho rodiny (a možno i blízkeho okolia). No a niekedy je lepšie v takýchto prípadoch nevybrať si ani jedného z týchto dvoch a odísť. Je totiž pravdepodobné, že nech si vyberiete ktoréhokoľvek, nebudete to mať práve najľahšie.

Autor: Mária

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite