Spoznajte pravého veštca podľa týchto znakov

Spoznajte pravého veštca podľa týchto znakov

Veštiť začal pred dvadsiatimi rokmi, keď sa hlbšie oddal histórii a mágii, ktoré považuje za spojené nádoby. Keďže je profesionálny maliar, veľa z obrazov, ktoré už mu prešli pod rukami majú spoločný základ, a to symboly. Sme fascinovaní knihami od Dana Browna. Znovu objavujeme našu minulosť a pritom je ďaleko dôležité aj to, čo sa udeje v budúcnosti. Za tieto informácie si však musíme trochu priplatiť. Opýtali sme sa veštca Jána, koľko stojí také jednoduché veštenie našej budúcnosti.

Divadlo pre klienta

„Správny veštec nemusí vyzerať ako mág z 15. storočia,“ upozorňuje na divadelné predstavenia, ktoré zvyknú falošní veštci klientom ponúkať. "Ja veštím v civile, nie je ani vidieť, aké kúzelnícke pomôcky si beriem so sebou.“ Veštenie nie je práca, ale skôr vyplnenie voľného času. Aj profesionálny veštec má vraj svoju oficiálnu robotu. Tí, čo sa tomu venujú naplno sú väčšinou podvodníci, ktorým ide len o peniaze a nie ľuďom pomôcť. Často k veštcom chodia zúfalé existencie, ktoré si už nevedia rady, čo so životom a poslednú možnú radu hľadajú práve v mágii.

„Je to práca, ktorá si vyžaduje len môj čas,“ vraví Ján. „K vešteniu nič nepotrebujem vybavovať, nakupovať. Všetko, čo používam je v mojej hlave. Mám však podmienku, nikdy neveštím po jedenástej hodine večer. Je to čas, keď sa všetky zlé sily prebúdzajú k životu. Nie je rozumné venovať sa mágii práve vtedy. Mohli by sa prísť k vám pozrieť na návštevu!“ dopĺňa.

Obaja svorne tvrdia, že majú občas aj strach z toho, čo vidia. Nie všetky výjavy sú pozitívne a ľudia skutočne nechodia za veštcami, keď sú spokojní a šťastní. Táto negatívna energia sa prenesie aj na samotnú veštbu. „Musíte sa trochu báť, inak nebudete mať rešpekt a v mágii je nutný. Ak chcete ľuďom pomáhať, nemôžete privolávať zlo, byť nahnevaný veštec, zlomyselný, inak sa vaša energia posunie nesprávnym smerom. Môžete začať ľuďom svojimi schopnosťami ubližovať.“

Nechali sme si aj my u Jána vyveštiť. Ako ďaleko vlastne vidí veštec do budúcnosti? „Ja veštím najradšej z kávy. Je to praktické veštenie zhruba na jeden mesiac. Z dlane vám vie dobrý veštec predpovedať aj smrť. Nikdy by to však nemal prezradiť“ hovorí.

Naše spoločné veštenie trvalo asi trištvrte hodinu. Stačilo vypiť kávu a otočiť pohárik, nech sa usadenina vyleje po stenách a vytvorí tak obrazy. Dôležité je, aby ste sa sústredili na to, čo chcete vedieť, aké informácie sa chcete dozvedieť. Vidí veštec všetko do detailov? Údajne nie. Veštec, ktorý určí presný dátum udalostí na dni je podozrivý. Aj vtedy, keď ešte nič nezačne robiť a vypýta si od klienta peniaze.

Máte doma priveľa negatívnej energie? Skúste tento rituál očisty

Po úvodnom spoločnom sústredení sme išli na to. Začala sa predo mnou otvárať budúcnosť na najbližšie štyri týždne. Ján mi oznámil, kde všade budem cestovať a s kým, ako moje cesty dopadnú. Upozornil ma na ľudí, ktorých popísal s ich povahovými vlastnosťami i vizážou. Našťastie v káve nevidel žiadnu vážnu chorobu.

S akými problémami za ním chodia ľudia najčastejšie?
S bežnými vecami ako láska, nevera, peniaze, zdravie. Ženy sa vypytujú či sú im muži verní a muži zase opačne. Ja som sa tiež zaradila do štatistiky. Ako dopadnú moje lásky si nechám pre seba, ale bolo to povzbudzujúce. Veštenie bola vždy veľmi tajomná záležitosť, trochu strašidelná. „To máte pravdu, veľa podfukárov aj vyrába okolo svojho veštenie dusno, tajomno, chodia len v čiernom, veštia po rôznych pivniciach,“ vtipkuje. „Ja som praktickejší, u mňa si sadnete do obývačky v panelovom byte, zapálime len sviečku na vyčistenie vzduchu a veštíme v príjemnej miestnosti, občas aj na balkóne s výhľadom na Bratislavu.“

A koľko stál náš výlet za veštcom na kraj mesta? Keďže sme nechceli žiadne doplnkové veštenie z kariet, nepotrebovali sme uskutočniť zaklínanie navyše či ozdravovanie, pán Ján si peniaze nevypýtal. Vraj išlo o príjemnú záležitosť, akých sa mu dostáva málo. Zisťovali sme však, že podobná návšteva by nás všade inde stála okolo 20 Eur.

Nabite a očistite si priestor: Našli sme vám najlepšie bylinky

Autor: Lea

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Prírodná medicína"

Poradňa

Neprehliadnite