Odkladáte masku šťastnej manželky?

Odkladáte masku šťastnej manželky?

Pred sviatkami ste si povedali, že to ešte skúsite. Neurobíte predsa deťom z Vianoc peklo. Skúsite sa správať ako šťastná rodina. Je január a vy odkladáte masku šťastnej manželky. Už ste si vytrpeli cez sviatky dosť, prichytili ste manžela pri nevere alebo ste sa dozvedeli závažné skutočnosti, ktoré obrátili vaše manželstvo hore nohami. V živote sa asi nikto z nás nevyhne občasnému klamaniu či zatajeniu nejakých viac alebo menej závažných skutočností.

Ako je to však s klamaním v manželstve? Sú lži medzi manželmi neškodné alebo naopak predstavujú reálne nebezpečenstvo? V zime sme sa chceli rozvádzať a posunuli sme rozvodové konanie až po sviatkoch. Cez sviatky sme viac náchylnejší uveriť aj polopravdám, lebo máme priveľmi otvorené srdce a z každej strany na nás tlačia, že treba odpúšťať. Odpustiť však aj manželovi, ktorý nás sklamal? V zime sme sa chceli rozvádzať a posunuli sme rozvodové konanie až po sviatkoch.

Je január, chvíľa, keď je načase sa rozhodnúť, ako ďalej. V domácnosti sme sa posledné týždne len pretvarovali, teraz máme šancu viesť tichú domácnosť a iba vy viete prečo. Sviatky nám jednoducho nevyšli. Mohlo by sa zdať, že skutočné krízy sa objavujú skôr v čase, keď je všetkého nedostatok, nie v čase hojnosti alebo cez sviatky či iné veľkolepé udalosti. Tie sú však len akýmsi odďaľovačom rozhodnutí urobiť rázny poriadok alebo ukončiť vzťah. Tichá domácnosť je štádium krízy, keď nemáme náladu niečo riešiť. Jednoducho premýšľame.

Nemáte si už čo povedať?
Často sa však stáva, že v Novom roku nastane hluché obdobie aj z dôvodov, ktoré neboli predtým jasné. Jeden z partnerov sa môže cítiť sklamanejší a potrebuje si ujasniť myšlienky. Však sa hovorí, že novoročné bilancovanie toho, čo sme prežili a čo nás čaká je skôr na škodu ako na úžitok. Zvykneme byť k našej minulosti neľútostiví a k budúcnosti skeptickí.

Ak aj na vás prišla novoročná depresia, snažte sa ju čo najskôr zahnať. Myslite pozitívne. Vizualizujte si veci, ako by ste chceli, aby tento rok dopadli. Nenechajte si vziať náladu nepríjemnými správami z televízie. Strašením o kríze a čo nás nemilé čaká v roku 2016.

Autor: Lea

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa

Neprehliadnite