Nový trend ochorenia: Štíhla obezita!

Nový trend ochorenia: Štíhla obezita!

Čo znamená štíhla obezita? Ide o voľne definovaný termín, keď oblečený človek vyzerá v poriadku, zatiaľ čo bez šiat nie. Džínsové oblečenie je pružné, môže vám utesniť a vytvarovať pekne podkožný tuk. No, keď sa vyzlečiete, gravitácia vám ukáže pravdu.

Štíhla obezita je nový trend nadváhy, rovnako rastúci. Pokojne môžete mať aj BMI v norme, no keď máte viac podkožného tuku ako svalov, ste obézna a môžete trpieť rovnakými účinkami na zdravie, ako vysoko chorí tučkovia.

5 tipov ako ničiť tuky (nie svaly)

Ako chudý človek získa tuk?
Jete vegánsku stravu. Kvôli absencii bielkovín a tuku sa vám netvorí svalová hmota. Ak nechcete jesť ani žiadne mäso, vaše telo sa plní iba tukom zo sacharidov a fruktózy z ovocia, čo je tiež cukor. Zvýšený Inzulín spôsobuje, že sa vám energia z cukru ukladá do tukových vankúšikov.

Prešli ste na nízkokalorickú stravu? Príčina je rovnaká ako u vegetariánov alebo vegánov. Chýba vám svalová hmota. Vaše telo tvorí väčšinou len tuk. Používate veľké množstvo vonných produktov, telové spreje, deodoranty, parfumy, kolínske vody, a domáce čistiace prostriedky a osviežovače vzduchu? Pýtate sa, čo to s tým má? Sú to všetko skvelé spôsoby, ako si úplne zničiť vaše androgény a tým aj zvýšiť tukové zásoby vo vašich rukách a nohách.

Najčastejšie dôvody, prečo priberáme: Našli ste sa? 

Nejete pravidelne
Ak preskočíte, čo i len jedno z hlavných jedál, telo si môže začať ukladať tuk, pretože sa bojí, kedy sa najbližšie zase najete. Čím viac budete bez správnej výživy a robiť si na stravu dlhé prestávky, dôjde k rýchlejšiemu ukladaniu tuku.


Štíhla obezita vľavo (viac tuku ako svalov). Obidve ženy majú pritom rovnakú hmotnosť.

Ako teda zistíte u seba, či ste chudá aj tučná zároveň? Telesný tuk sa najjednoduchšie meria malým prístrojom, ktorý vám odmeria percento podkožného tuku na rôznych častiach tela. Ženy by ho mali mať medzi 14 a 24 percentami, zatiaľ čo muži by mali mať tuk medzi 5 a 17 percentami. Ak má žena tuku viac ako 30%, je už obézna.

Ak chcete s týmto problémom niečo začať robiť, je potrebné riešiť niektoré mylné predstavy o tom, ako telo funguje. Ak chcete vytónovať vaše chudé telo plné tuku, musíte tuk premeniť na svaly, ale komplexne. Nie iba na jednom mieste. Musíte stratiť tuk všade.

Vytónujte si telo
Ak znížite percento svojho tuku celkovo, zníži sa aj na problémových miestach. Tónovanie tela je definícia pre formovanie svalov. Musíte mať nízku hladinu telesného tuku v kombinácii s tým ako tuk premeníte na svaly, ktorých tvar môžete vidieť pod kožou. Toto zvyčajne dosiahnete pri telesnom tuku okolo 20% u žien a 10% u mužov.

Už nikdy sa neprejedzte, že vás bolí bruško, nepodnikajte útoky v noci na chladničku za zmrzlinou a my vám garantujeme, že sa jedného krásneho dňa zobudíte, postavíte sa pred zrkadlo a uvedomíte si, akú máte krásne vyšportovanú postavu.

Autor: Simona

Mohlo by vás tiež zaujímať...

Známe celebrity vyzerajú, akoby sa narodili so štíhlym génom. Nenechajte sa však pomýliť, aj ony sú len ľudia a dokážu priberať. Potom nasledujú diéty, vďaka ktorým majú postavičky ako lusk. Ako chudnú americké celebrity? Prečítajte si ich recepty na štíhle telá.  

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite