Nevesty: čo nejesť mesiac pred svadbou?

Nevesty: čo nejesť mesiac pred svadbou?

Svadba je udalosť, ktorá od základov mení váš život. Nie každej žene však k lepšiemu, čo sa týka vizáže. Mení sa aj náš životný štýl, jedlo, ktoré konzumujeme, naša postava. Väčšinou zvykneme po svadbe priberať.

Čas pred svadbou je však stále určený iba vám, a čo s ním urobíte? Ako dať vášmu telu posledné dni pred veľkou udalosťou len to najlepšie? Napríklad sympatickú diétu, ktorou zhodíte niekoľko kíl do svadobných šiat.

Chcete by vo svadobný deň tá najkrajšia nevesta, hlavne tá najštíhlejšia? Chcete, aby vám boli svadobné šaty trochu voľnejšie a mohli ste sa v nich hýbať? Pre to treba aj niečo robiť. Ak máte ešte mesiac do svadby, vieme ešte poradiť.

Vieme, že sa to pri tom veľkom strese ani nedá, ale skúste to. Hoci máte málo času, vyberajte si dobre potraviny, ktoré do seba „hádžete“. Nestíhate chodiť do fitka? Kúpte si minimálne malý steper a pri vybavovaní predsvadobných telefonátov si na ňom dajte aspoň desať minút každý deň.

Nikdy nechutnajte svadobné koláče pred svadbou. Nechajte to na mamu alebo na najlepšiu kamarátku. Dôverujte im, že vyberú tie najchutnejšie. V celom tom strese by ste mohli skĺznuť do depresívneho prejedania sa pochúťkami, ktoré vám idú na jazyk. A čo sa stane potom? Budete mať výčitky svedomia, čo len znásobí váš stres. Zabudnite na alkohol, hlavne v posledných dňoch príprav. Priberá sa z neho.

Svadba je najmä o fotografiách, a vy chcete na nich predsa dobre vyzerať, či nie? Prezrite si dobre vaše svadobné šaty. Ktoré časti tela najviac odhaľujú? Na tie sa zamerajte! Aby vo svadobný deň vynikli. Ak budete mať holé plecia, cvičte veľa na hrudník a ramená.
V žiadnom prípade sa nedávajte na žiadne rýchle diéty. Nekonzumujte tabletky na chudnutie, na ktoré môžete dostať alergiu a pod. Možno by vám potom nestačil ani mesiac na vyliečenie.

Nejedzte nič, čo vás zbytočne cez deň uspáva. Nerobte si v chladničke veľa zásob. Vždy ju majte skôr poloprázdnu. Nevesty by sa mali vyhýbať alergénom, takže všetkým potravinám, z ktorých sa môžu napríklad vyhádzať ako sú oriešky, sója a pod. Pre niekoho je svadba o imidži, pre iného zase o láske. Ak sa vám nepodarí za mesiac schudnúť, určite to nebude nikomu prekážať viac, ako vám...

Autor: Paťa

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa

Neprehliadnite