Neverný na vlastnej svadbe?

Neverný na vlastnej svadbe?

Nevera v jeden z najdôležitejších dní vzťahu – je to nonsens? Pre väčšinu mužov určite áno, ale existuje zopár faktorov, ktoré môžu prezradiť, či vám bude neverný a či vôbec svadbu máte riskovať. A že máte muža, ktorý je schopný svadobnej alebo posvadobnej nevery, to máte možnosť vyzistiť hneď.

Kedy bude neverný?
Potenciálnu neveru vášho partnera môžete rozpoznať viacerými signálmi. Podľa niektorých výskumov ju interpretuje aj genetika – ak bol jeho otec, alebo brat, s ktorým sú si aj v inom podobní, neverní, má ten sklon v sebe zakódovaný aj on. Ak obaja inklinujete k workoholizmu a zvykli ste si tráviť voľný čas a dôležité životné udalosti bez seba, je riziko nevery vás oboch oveľa vyššie.

Ak váš partner podviedol už v minulosti, tiež je oveľa väčšie riziko, že to urobí aj vám, aj keď s vami je za celkom iných podmienok. Fanúšikovia porna tiež nie sú bez viny – aj keď by sa zdalo, že sexuálny apetít si takto skrátka odbúravajú, môže to byť práve naopak. S jedlom rastie chuť a ukájaním sa na pornografii údajne prichádzame o emocionálne prežívanie sexu, ktoré nám potom otvára brány k živočíšnej nevere.

Pre najťažšie povahy
Aj keď sa vám to zdá absurdné, niektorí muži sú schopní nevery aj v deň, ktorý má navždy spečatiť vašu lásku. Ich dôvody môžu byť veľmi intímne a neuchopiteľné. Emocionálne vedia celkom pragmaticky odčleniť od racionálneho a každou časťou seba jednať inak.

Niektorí ľudia si svoju mieru viny schválne posunuli čo najnižšie, vzťahy a záväzky skrátka vnímajú po svojom. Veď aj morálka je do veľkej miery len naučená vec a niektoré osoby sa ju naučiť nestihli alebo žijú podľa vlastných pravidiel.

Nie málo ľudí vedie dvojaký život a partnerstvá, jednu úroveň správania prezentuje navonok a druhú v utajení. V nej si kompenzuje určité veci, ktorých má v reálnom svete a vzťahu nedostatok. Toho navonok sveta sa ale z rôznych dôvodov nechce alebo nemôže vzdať.

Prídete na to
Vnímavá partnerka však takéto rozloženie rozpozná aj bez zbytočného sliedenia. Správanie plné kontrastov, neustále záhady, odporujúce si tvrdenia jeho a vašich blízkych, zasekávanie uprostred vety. Keď oči a vnútorný inštinkt vidia úplne niečo iné, ako počujú uši, do ktorým vám on sväto-sväte niečo sľubuje, je zlé.

Hovorí sa, že aj princ Charles sa stretával s Kamilou až do svadobného dňa a potom z vlastnej iniciatívy aj naďalej. Dlhoročná spriaznená duša mu vraj dokonca radila, aby si s Dianou vybudoval vzťah a vzal si ju, aj keď tým vnútorne trpela.

Bolo totiž bezpečnejšie pre ich romancu, ktorú často údajne ani neskrývali, aby mali každý svojich oficiálnych partnerov a bolo to tiež potrebné pre kráľovskú rodinu a spoločnosť. Potrebné, teda - racionálne. V duši sa im však odohrával celkom iný, úprimnejší príbeh.

Autor: Mirka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa

Neprehliadnite