Netypické bolesti, čo signalizujú choré srdce

Netypické bolesti, čo signalizujú choré srdce

Žiadne ochorenie srdca netreba podceňovať. Telo vydáva signály, ktoré by nás mali varovať, že sa niečo neočakávané deje. Bez srdcového svalu a jeho pumpy by sme nemohli existovať. Aj preto by sme sa o naše srdiečko mali dobre starať.

Za mnohými srdcovými problémami stojí náš život plný stresu a zlých stravovacích návykov. Lekári neustále vyvíjajú nové metódy a spôsoby liečby chorého srdca. Rovnako tak poznajú metodiky, ako predchádzať ochoreniam a zistiť ranné prejavy, ktoré by upozorňoval na blížiace sa riziko.

Niektoré príznaky budúceho ochorenia srdca sa môžu objaviť za veľmi krátky čas. Niektorým to trvá aj roky. Vedci objavili dva príznaky, ktoré by mohli znamenať, že je načase si nechať srdce skontrolovať.

Bolesti krku
Nebojte sa vždy, keď vás poškriabe v krku o zdravie. Zapálené mandle ešte neznamenajú poruchu srdca. Ak však máte pravidelné kŕče, stuhnutú jednu stranu krku a nepomáha ani zahrievanie, biolampa, ani masáže, je čas biť na poplach.

Čo sa vtedy deje s naším telom? Nervy z poškodeného srdcového tkaniva posielajú signály o bolesti hore a dole do miechy a do styčných nervových bodov, ktoré vedú i do ramena a krku, kde sa potom prejavia.

Porucha trávenia, nevoľnosť a pálenie záhy je ďalším signálom možných srdcových komplikácií. Nie všetky varovné signály sa musia prejaviť bolesťami v hrudníku. Mnohé sa týkajú aj brušnej dutiny.

Ak trpíte neustálymi nevoľnosťami, pálením záhy, môže ísť o predinfarktový stav. Samozrejme, nechceme vás strašiť a nemusíte utekať hneď lekárovi, ak vás občas niekde v spomínaných lokalitách zabolí. Môže ísť o zle strávené alebo upravené jedlo.

Autor: Simona

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite