Nechajte sa liečiť iba dotykmi

Nechajte sa liečiť iba dotykmi
Alternatívna medicína skrýva veľa nevšedných liečebných terapií. Jednou z nich je aj kraniosakrálna terapia (ďalej KST). Ide o neinvazívnu techniku, ktorá sa snaží obnoviť prúdenie energie a tekutín vo vašom tele. Terapia sa snaží vyčistiť a obnoviť systém zahŕňajúci lebku, krížovú kosť, miechu a centrálnu nervovú sústavu.

Nerovnováha v toku energie má za následok stres, choroby, ale aj iné typy zmyslových, mentálnych alebo emocionálnych dysfunkcií. Kraniosakrálna masáž je moderná terapia, ktorá sa zameriava na 22 kostí ľudskej hlavy a stavcov chrbtice. Má svoje korene v osteopatii, čo je lekárska špecializácia na kostrový aparát.

Blokády a choroby
Vedecké štúdie zistili, že pohyby mozgovomiešneho moku v tele reagujú na ľudské dotyky. Vďaka tomu môžeme dotykom a masážou nielen lebky zhromažďovať informácie o možných blokádach v našom tele, s cieľom zlepšiť spomínaný tok energie, aj emocionálne uvoľnenie.

Existuje mnoho faktorov, ktoré spôsobujú, že náš nervový systém nefunguje správne. Medzi ne patrí pôrodná trauma, poranenia fyzickej povahy, psychické problémy, emocionálny stres, ale aj jedy a toxíny v našom životnom prostredí. „Terapia tiež pomáha s mnohými emocionálnymi problémami, najmä tými, za ktoré je zodpovedný stres ako sú migrény, chronická bolesť krku a chrbta,“ hovorí terapeutička Alexandra Bikárová z poradenského centra zdravia a krásy SANNY.   

Jemná masážna technika
Počas kraniosakrálnej terapie masér skúma vašu lebku, trup, ale aj nohy pomocou ľahkých dotykov. Snahou je detekcia nerovnováhy vo vašom kraniosakrálnom systéme. Terapeut môže tiež kontrolovať zmeny v rytmickom prúdení vášho mozgovomiešneho moku. Ak nájde nerovnováhu, použije jemnú manipuláciu mäkkých tkanív.

Podľa terapeutov, môže liečba zmierniť bolesti, spoločné problémy ako je chronická únava, depresie, hyperaktivitu a rôzne ochorenia postihujúce nervový, imunitný a endokrinný systém. Terapia žiaľ doteraz  nepreukázala pozitívne výsledky na liečbu rakoviny.

Nie ste hypochonder!
„Hlavne ženy trpia mnohými zdravotnými neduhmi, ktoré im rodina často nechce veriť,“ dopĺňa pani Alexandra. „Neskôr sa aj samé majú za hypochondrov. Je to omyl. Len málo ľudí rozmýšľa nad tým, že je potrebné mať napríklad vyváženú pravú aj ľavú hemisféru, že sa naše citové zranenia môžu objaviť ako fyzická bolesť v chrbtici alebo vo svaloch. Depresie a nespavosť môžu byť zdravotné ťažkosti vyvolané emocionálnymi problémami. Ženy sú citlivejšie bytosti ako muži. Trápime sa často zbytočne nad našimi životmi, až nás z toho bolí, ako sa ľudovo hovorí - celý človek.“

Aj hormonálne problémy, nepravidelná menštruácia, tehotenské starosti, to všetko môže vraj odísť len pár sedeniami a tými správnymi masážami. Mnohokrát terapeuti počúvajú výhovorky klientov, ktorí sa sťažujú na migrény, bolesti šije, závraty, no nemajú čas prísť na terapiu. Čas, ktorý však strávia prebdenými nocami, čakaním u obvodného lekára, ktorý im aj tak nevie nájsť príčinu bolesti, mohli pokojne stráviť v centre alternatívnej medicíny, kde by im určite pomohli rýchlejšie. Netreba sa vyhovárať, netreba sa báť liečiť aj inak, než len chémiou alebo chirurgicky, keď to nie je potrebné a aj finančne oveľa náročnejšie a neúčinné.

Autor: Lena
Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Prírodná medicína"

Poradňa

Neprehliadnite