Návrat neverníka: Ako ho kontrolovať?

Návrat neverníka: Ako ho kontrolovať?

Životné situácie prinášajú aj množstvo neľahkých rozhodnutí. Sú problémy, s ktorými dopredu nikto z nás nepočítal, a aj keď si často myslíme, že sme pripravené na všetko, málokedy dokážeme zvládnuť životné údery bez emócií a chýb. A tak to má byť. Prvotné pocity však po čase musí vystiedať rozum, a nech už sa rozhodneme akokoľvek, nemali by sme ísť ani proti jednej zložke svojho uvažovania, emočnej, ani pragmatickej.

3 nebezpečené polohy: Bacha na ne!

Odpustením sa všetko začína
Ak ste učinili jedno z najťažších partnerských rozhodnutí a prijali späť neverníka, ste vystavená riziku. Prieskumy totiž dokazujú, že človek, ktorý už bol raz neverný, aj keď za celkom extrémnych a mimoriadnych okolností a dlhodobo to ľutuje, dopustí sa toho znova. S najväčšou pravdepodobnosťou.

Preveruj, no dôveruj
Nemusí to byť len jeho „skazenou povahou“, ktorú žiadne sľuby a záväzky skrátka nezmenia, ale aj inými okolnosťami života a vzťahu, ktoré po nevere nastanú. Odbehnutie k niekomu inému totiž môže prameniť z mnohých príčin.

Môže ho spôsobiť nedostatok, jednorazové popustenie konvencií, ktoré si v bežné dni nedovolíme, ale aj nedôvera a nedocenenie zo strany okolia. Psychologicky môže nastať kontrastné správanie – „neveríte mi, tak je jedno, čo urobím“.

Najčudnejšie veci, ktoré robia ženy s vagínou

Zásadné pravidlo znie, mužovi musíte dôverovať, alebo sa o to zo všetkých síl snažiť. Alebo sa tak aspoň tváriť. Ak ste s ním neukončili vzťah, ale ani mu neodpustili zálet, sama ste sa znížili na maximálne nedôstojnú úroveň a recyklujete si ego na vlastný úkor.

Pozor na okolnosti
Ak nechcete sliediť, ale jednoducho len vycítiť možné problémy, bez paranoje, skúste racionálne zauvažovať nad partnerským obdobím, v ktorom sa nachádzate.

V akej situácii ste boli, keď sa to stalo poprvýkrát? Čo sme riešili? Dalo sa tomu predísť? Ak prezieravo prekonáte tieto úskalia, posilníte sa, možno aj na celý život. A možno to tentokrát prebehne celkom inak a v ťažších obdobiach života nebudete od seba utekať, ale ešte viac vás zomknú.

Aj vám hrozí pošmyknutie
Je psychologicky dokázané, že partner, ktorý veľmi žiarli, má väčší sklon k nevere. Ak teraz na mužovi viac visíte a potrebujete si dokazovať vlastnú dôležitosť, je možné, že v zúfalstve podvedome siahnete aj po tejto možnosti... A to už by bolo, skutočne, „z dažďa pod odkvap".

Autor: Mirka

Bude sa vám tiež páčiť...

Možno je to pre vás novinka, ale vyše 5% párov, ktoré spolu žijú, sa spolu nemilujú. A pritom sa označujú ako psokojní vo vtťahu. Pýtate sa ako sa to dá? Nuž, príčin, prečo sa sex niekedy vytráca zo vzťahu, je veľa. Často je za tým prirodzený pokles sexuálneho libida, ktoré ak majú obaja partneri znížené, je pre daný vzťah typické zriedkavé a nepravidelné milovanie. Čo so vzťahom, kde chýba sex?

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite