Nahlodávače (aj) šťastných manželstiev: Vyhnite sa im!

Nahlodávače (aj) šťastných manželstiev: Vyhnite sa im!

Pevné priateľstvá a milujúce manželstvá sú zárukou toho, že budete po celý život s partnerom šťastná. Aspoň to tvrdia vedci. Oba tieto city sú vraj zárukou dlhovekosti. Dotyky sú v manželstve mimoriadne dôležité aj po rokoch.

Majú magickú moc. Ak sa partneri dokážu stále jeden druhého dotýkať, objímať, maznať, je šanca, že nebudú trpieť alergiami, stratou imunitného systému a inými druhmi chorôb. Môžu sa dokonca dožiť vyššieho veku.

Odpustenie
Dokážete odpustiť manželovi aj nejaký "hrubý" vzťahový priestupok, pretože ho potrebujete, lebo s ním napr. pracujete. Nerobíte unáhlene závery, lebo ho poznáte aj ako priateľa, ktorý by hento, či tamto nepripustil. A kedy sa láska mení? Ak sa v manželstve zakorenilo mlčanie alebo odopieranie lásky.

Pozor na myšlienky, ktoré vám prebehnú hlavou pri sexe

Nediskutujete o problémoch
Nemilujete sa tak často. Každodenné starosti nás menia. Maličkosti nahlodávajú vzťah. Hádame sa kvôli neporiadku. Meníme sa aj kvôli nevere. Tá patrí podľa štatistík medzi najčastejšie príčiny rozvodov. Láska v manželstve sa mení, keď sme na partnera príliš fixovaní. Zanedbávame vlastné koníčky, vlastné priateľstvá.

Nikto nemá rád kritiku
Ak kritizujeme nielen partnera, ale aj jeho známych či rodinu, vníma to veľmi negatívne. Hlavne nežiarlite. Silne to nahlodáva dôveru vo vzťahu. Vzťah po desiatich rokoch je úplne kdesi inde, akým bol na začiatku. Sex pre nás neznamená toľko ako na počiatku vzťahu. Dávame skôr partnerovi väčšiu istotu do života.

Po dvadsiatich rokoch je vzťah opäť o míľové kroky dopredu. Navonok vystupujeme trochu samostatnejšie, ale doma sme zomknutí s partnerom ako nikdy. Navzájom by sme sa mali podporovať. Kritika nás tak nebolí ak za mlada. Naučili sme sa viac počúvať toho druhého, máme na to aj viac času. S manželom, už možno aj dedkom tvoríme tím.

Môj muž má rôzne typy priateliek. Mám sa ich báť?

Ako sa mení láska v manželstve? V tom správnom a fungujúcom posilňuje oboch partnerov, ktoré už majú dávno vytýčené spoločné ciele. Plánujú všetko už len dokopy.

Autor: Lea

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite