Nahé svadby: Kašlite na biele šaty!

Nahé svadby: Kašlite na biele šaty!

Nahé svadby, tak strelený, zábavný a kontroverzný spôsob, ako si povedať ÁNO. Čo to vlastne v preklade znamená? Nahé svadby môžu zahŕňať páry, svadobné party, alebo aj nahých hostí podieľajúcich sa svojou nahotou na atmosfére celej oslavy vstupu do manželstva.

Ľudia si vyberajú tento štýl svadby, pretože popisuje a reflektuje ich nudistický životný štýl, ktorý preferujú. Alebo ide o pár, ktorý chce mať len iný, neobvyklý sobáš.

Nahé svadby prešli v priebehu dejín rôznymi zmenami. Ako prvá bola zdokumentovaná nahá svadba Elysian Fieldsovej z Kalifornie v roku 1942. Od tejto udalosti, počet nahých svadieb naplno vzrástol po celom svete.

Na nudistickej svadbe nie je odev povinný. To znamená, že svadobný pár je nahý, zatiaľ čo hostia môžu prísť nahí alebo aj oblečení podľa vlastného uváženia. Existuje viac ako 270 butikov len v USA, ktoré ponúkajú rôzne druhy svadobného oblečenia na nudistické svadby, ktoré toho však viac odhaľujú ako zakrývajú.

V Číne slovné spojenie „nahá svadba“ znamená jednoduchá svadba, s nízkym rozpočtom. Svadba, ktorá nie je spojená s kúpou domu, auta, snubnými prsteňmi, a tak ďalej. Takéto svadby sa stali populárne v posledných rokoch. Termín doslovne neznamená svadbu bez šiat, ale skôr takú uvoľnenejšiu verziu.

Nudistická svadba je moderná záležitosť, je vyjadrením slobodnej vôle a otvorenosti oboch partnerov. Historicky sa akási nahatá verzia svadby uskutočňovala napríklad u osadníkov v Novom Anglicku.

Žena bola povinná byť len v spodnej bielizni, aj preto, že podľa tamojšieho práva, nemohla nič vlastniť. Bola to demonštrácia toho, že všetok jej majetok, hlavne zdedený automaticky prechádzal po svadbe na manžela. Svadobný akt bol toho len dôkazom. Dnešné nahé svadby môžu zahŕňať tradičné prvky, ako sú kvety, závoj, ale aj doplnky, či potraviny. Oficiality ako obrad a ďalšie právne požiadavky sú rovnaké ako u akejkoľvek inej svadby.

Rekord
Najväčšia nahá svadba sa konala roku 2003 na Jamajke s 29 pármi, ktoré sa rozhodli vziať sa v rovnakom čase. Svadba sa konala v deň sv. Valentína. Páry spojili ľudí z rôznych kultúr, etník, išlo o dvojice z Ruska, Kanady, o amerických Indiánov a trvala skoro dva dni.  

Autor: Elie

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa

Neprehliadnite