Na vši so všetkým

Na vši so všetkým

Zavšivenie je po nachladnutí druhou najnákazlivejšou chorobou.  Aj keď  vši nevedia skákať ani lietať, preliezajú z hlavy na hlavu nečakanou rýchlosťou.  Najradšej sa šíria v detskom kolektíve, práve kvôli častému fyzickému kontaktu, štyrikrát radšej si vyberajú dievčatá. Prečo? V dlhých vlnitých prameňoch je ich ťažšie spozorovať a naviac nedokážu prežiť vo vlasoch kratších ako 1 cm.

Dlhé roky sa proti všiam bojovalo prípravkami, ktoré v sebe mali zložku na báze insekticídov. Odvšivenie hlavy nebolo vôbec príjemné,  pretože agresívny prostriedok dráždil poškrabanú pokožku hlavy. Taktiež sa po istej dobe zistilo, že vši si na tento prípravok zvykli a nevadí im ako kedysi. Šikovne si totiž vybudovali odolnosť proti účinným látkam.

Preto dnes na trhu nájdete prostriedky na báze silikónových a minerálních olejov, ktoré vši dusia a vysušujú, a proti ktorým sú títo paraziti krátki.  Európskou jedničkou na trhu je Paranit, ktorý umožňuje odstránenie vší už po jednej aplikácií. Samozrejme pri dodržaní správneho postupu.

Ako na vši?
Najprv je nutné hustým hrebeňom skontrolovať suché vlasy. Najviac na zátylku a za ušami, pretože vši majú radi teplo. Na suché vlasy sa potom aplikuje dostatočné množstvo prípravku, vmasíruje sa ku končekom a nechá pôsobiť podľa návodu. Po uplynutí doby pôsobenia, je vlasy potrebné dôkladne umyť šampónom, ideálne určeným k ošetreniu po aplikácií. Mokré vlasy sa potom rozdelia na pramene a dôkladne vyčešú hrebeňom, aby sa dostali preč mrtvé vši a hnidy. Paranit preto ponúka aj sady s hrebeňom a šampónom, ktoré poskytnú všetko potrebné.

Viac info najdete na www.paranit.sk

Po aplikácii odvšivovacieho prípravku a následnom umytí šampónom je potrebné vziať do ruky hustý hrebeň nazývaný „všiváčik“ a vši z hlavy dôkladne vyčesať.

Vďaka Paranit Radikálnemu spreju proti všiam a hnidám sa v priebehu 15 minút zbavítie 100 % vší a hníd. Balenie obsahuje naviac šampón po ošetrení a hrebeň „všiváčik“ na dôkladné vyčesanie vší z hlavy.

 

Paranit Preventívny sprej proti všiam poskytuje klinicky preukázanú okamžitú a dlhotrvajúcu ochranu až 24 hodín.

Platená reklama

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Špunti"

Poradňa

Neprehliadnite