Na tvári máte všetky choroby!

Na tvári máte všetky choroby!

Všetky to poznáme. Keď na nás zaútočí chrípka, žalúdočné nevoľnosti alebo hoci aj v dôsledku prehýrenej noci, okrem toho, že sa zle cítime, navyše aj neskutočne zle vyzeráme. Bez prílišnej sebakritiky. Sme poblednuté a opuchnuté a vyzeráme, ako keby sme práve ušli hrobárovi z lopaty.

Túžba po krásnej tvári
Vaša tvár však vykazuje zdravotný stav neustále, nielen počas zrejmých chorobných období. Koľkokrát ste si už vzdychli, že by ste chceli mať jemnučkú tváričku, ako keď ste boli bábätko?

Predtým, než na vás začali pôsobiť pubertálne hormóny, než ste začali jesť pestrú škodlivú stravu, než sa vám zdravie dokazilo do takej miery, že navštevujete lekára takmer každé dva mesiace a lieky sú vašimi najlepšími priateľmi?

Ako sa o seba staráte?
Z akéhosi dôvodu ľudia majú tendenciu problémy skôr zakrývať, či voliť si jednoduchšie riešenia, miesto toho, aby odstránili komplikáciu pri jej koreni a zbavili sa tak aj jej dôsledkov. Tvár prezrádza, ako sa o svoje telo staráte. Zvnútra, nie zvonka. Prirodzenej zdravej žiarivej pleti sa žiadny mejkap nikdy nemôže vyrovnať.

Ale pravdaže, uprednostňujeme zakrývanie nedostatkov prostredníctvom krycích krémov miesto toho, aby sme vyhodili zo svojej stravy všetko, čo zaťažuje celý náš organizmus. Pleť je totiž len indikátorom problému. Samotné ťažkosti sú niekde vo vnútri a ak ostanete pri nesprávnej životospráve, je len otázkou času, kedy sa seriózna choroba prejaví.

Zmena potravín?
Skúste teda aspoň na chvíľu prestať dusiť svoje póry nánosmi chemických zmesí a poriadne sa zásobte zeleninou bohatou na vlákninu, pite veľa vody a zamerajte sa na očistnú kúru. Po úspešnej detoxikácii bude najvhodnejšie, ak prehodnotíte svoje stravovanie.

Vyrážky z Helikobaktera
Podľa výskytu vyrážok vieme dokonca povedať, čo vaše telo sužuje. Ak sa u vás objavujú vyrážky najmä na brade, pozorujete svrbenie, začervenanie pokožky a popri tom vás trápia pocity ťažkého žalúdka?

Pálenie záhy, nafukovanie, zápcha alebo nepravidelné vyprázdňovanie, môže ísť o ochorenie zapríčinené Helikobakterom pylori. Vyrážky vyskytujúce sa pod nosom a vysušená koža v tejto oblasti indikujú nedostatočnú funkciu obličiek.

Vačky z obličiek
Problémy s obličkami sa prejavujú aj v podobe vačkov pod očami a súvisia s nedostatočným pitným režimom. Samotný akt pitia ešte neznamená, že robíte niečo pre svoje zdravie.

Organizmus potrebuje pre svoje správne fungovanie vodu, všetko ostatné ako sladené nápoje, káva, čaje so sebou prinášajú množstvo škodlivín a pôsobia odvodňujúco.

Korektory na zakrytie kruhov pod očami možno budete môcť zahodiť, ak si dáte vyšetriť svoj krvný tlak a v prípade pozitívneho nálezu dáte svoje telo do poriadku.

Farbu nám dodáva pečeň
Stáva sa však, že kruhy pod očami sú dedičné. Podľa farby v tvári zase môžete spoznať problémy s pečeňou. Ak teda ráno trávite polhodinu tým, že sa za nekonečného sťažovania zo seba snažíte urobiť človeka, myslite na to, že odraz v zrkadle nemusí byť ranou krutého osudu, ale možno sa vám len telo snaží naznačiť, že treba niečo zmeniť k lepšiemu.

Autor: Táňa

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite