Po sexe sa zbavte zaschnutých spermií!

Po sexe sa zbavte zaschnutých spermií!

Od malého detstva chlapcov učíme, ako sa starať o svoje genitálie. Správne čistenie predkožky a žaluďa pod ňou je jednou zo zásad intímneho mužského zdravia v budúcnosti, ochranou pred nedôstojnými plesňami a prenosom rôznych neviditeľných infekcií na partnerku a posilňovaním reprodukčného zdravia, ktoré do istého veku muži berú ako samozrejmosť. Kým neprídu problémy.

Fakty o spermiách, ktoré vás (zrejme) prekvapia

Po sexe – smer kúpeľňa a WC
Väčšina mužov preruší pomilostnú intiminu hygienickým úkonom v kúpeľni. Nielen pred sexom, ale aj po ňom sa treba dobre opláchnuť. A robia dobre. Pri sexuálnom akte si partneri navzájom menia pH pohlavnej oblasti a vymieňajú tamojšie baktérie, ktoré telo toho druhého nemusí dobre prijať.

Zatiaľ čo ženské pohlavie je háklivé na prílišné, najmä veľmi parfumované čistenie, zmeny teplôt, zimu, syntetické materiály, mužské tieto veci znáša lepšie. Ale namiesto „kúpania sa vo vlastných šťavách“ po akte je ho lepšie trochu „vydezinfikovať“.

Odumreté a zaschnuté spermie totiž môžu vyvolať nepríjemný, lepkavý pocit ráno po sexe, aj nepríjemný zápach. Penis treba umývať vlažnou vodou a v správnej miere, nie veľa krát do dňa, mydlom. Odstránenie pozostatkov milovania dokončujú muži aj na toalete.  Vymočením sa vylúčia aj zvyšky semena, v tejto chvíli už zbytočné.

Zdravý a silný
Pre lepšiu hygienu napríklad drvivej väčšine amerických chlapcov dávajú odstrániť predkožku. Je to viac-menej o zvyku, kultúrnom aj náboženskom. No jednoduchšia „údržba“ a estetický vzhľad sú aj častými kritériami mladých mužov, ktorí si na seba potrpia.

Priznanie Slovákov: Koľko sexuálnych partnerov je akurát?

Odborníci tvrdia, že odňatie predkožky na žaludi neznižuje sexuálnu vzrušivosť ani náchylnosť k infekciám. Pri správnej hygiene však predkožka vôbec nie je prekážkou.

Menšie trhlinky a ranky, ktoré mužský penis robia náchylnejším na infekcie a mykózy, treba natierať dostupnou antimykotickou masťou, zvýšiť intímnu hygienu, nezadržiať moč a aj pri inej antikoncepcií na čas pri styku používať prezervatív.

Autor: Mirka

Bude sa vám tiež páčiť...

V lekároch sme vždy hľadali autoritu. Historický kontext aj okolie nás naučilo, aby sme sa k nim správali slušne, hovorili im pravdu a vážili sme si ich. Majú predsa v rukách naše zdravie, naše životy, sú mimoriadne študovaní a čím viac s nimi budeme spolupracovať, tým väčšmi v bezpečí budeme. Viac v článku Obťažoval vás vlastný gynekológ?

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite