Muži cítia, kedy sme plodné

Muži cítia, kedy sme plodné

Plodnosť ženského tela navždy ostane jeho najobdivuhodnejšou funkciou. Signály, aké o tom podáva, vždy nie sú celkom čitateľné, ale čoraz viac dôkazov nás utvrdzuje v tom, že fázy ženského cyklu sa naozaj prejavujú.

Plodné dni nášho tela sa prejavujú na niekoľkých úrovniach. A najlepšie definovateľné sú práve tými, ktorých k oplodneniu potrebujeme – mužmi. A aj keď si to samozvaní páni tvorstva neuvedomujú, počas plodných dní ich ich priťahujeme viac, ako obyčajne.

A to hneď viacerými zbraňami, ktoré spôsobuje zvýšená hladina ženských hormónov každý mesiac, väčšinou medzi 11. a 17. dňom cyklu, obvykle šesť až sedem dní. Presný harmonogram plodných dní závisí aj od dĺžky cyklu a na internete nájdete vašu osobnú kalkulačku.

Hlas
Niekoľko rokov starý výskum uskutočnili, ako obvykle, vedci v Spojených štátoch. Nahrávky rôznych typov ženských hlasov vo viacerých fázach cyklu posudzovala pokusná skupina mužov. Väčšina mužov vyhodnotila, že najatraktívnejší je pre nich ženský hlas v krajných fázach plodných dní, na začiatku a na konci ovulácie.

V porovnaní hlasov v jednotlivých fázach cyklu je zase jednoznačným víťazom ženský hlas počas ovulácie. Estrogén nám počas nej pridá k hlasu zásadnú prímes zvodnosti, na ktorú sú mužské senzory citlivé.

Pohyby
Najnovší prieskum ženských pohybov počas plodných dní urobil amerických psychológ Geoffrey Miller. Nechal mužov posudzovať  pôsobivosť tanca barových tanenčníc, ženy boli v rôznych fázach cyklu. V hodnoteniach jednoznačne viedli ovulujúce tanečnice. Aj iné výskumy ženských pohybov v strede cyklu dokazujú, že ich zvodnosť sa vtedy zvyšuje.

Vôňa
Iní vedci z americkej Floridy testovali ďalší zmysel, ktorým sa dá definovať aktuálna ženská plodnosť. Vybraným mužom predložili nosené tričká žien v jednotlivých fázach cyklu. Muži opäť vyhodnotili, že najviac im vonia ošatenie práve ovulujúcich žien a tento vábiaci pach im zvyšuje hladinu testosterónu – ich známku plodnosti.

S HAK to neplatí
Podvedomá ženská príťažlivosť v plodných dňoch má však jedno úskalie – užívanie hormonálnej antikoncepcie. Všetky tri typy prieskumov ovulačného pôsobenia ženského tela skúsili pri posudzovaní mužmi aj variantu – ovulujúca a s hormonálnou antikoncepciou.

Kedže jej užívaním sú hormóny v tele ženy regulované, na mužov nemajú zďaleka taký vplvy. Žena v strede cyklu s HAK je pre nich síce príťažlivejšia, ale len nepatrne, tak, že mnohí si to ani neuvedomia.

Autor: Mirka

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite