Ako vyzerá vzťah bez sexu?

Ako vyzerá vzťah bez sexu?

Pripadá vám manželstvo bez sexu zvláštne? Mnohým párom nie, dokonca vzťah založený na „nesexovaní“ považujú za ideálny. Odlišujú sa takéto páry od tých „bežných“, a čo ich vlastne vedie k uzavretiu manželstva?

Fenomén nesexuálneho manželského vzťahu nie je nový, aj keď v posledných rokoch prežíva určitý boom. V minulosti viedla k sexuálnej abstinencii manželov nedostupnosť inej účinnej antikoncepcie, v súčasnosti za ňou stoja zvyčajne zdravotné i iné problémy. Sú to však páry, ktoré by sex chceli mať, ale nemôžu.

Zvláštny vzťah
Čo však vedie niekoho k uzavretiu manželstva alebo dlhodobého zväzku s nikým, kto rovnako nechce  mať sex? Mnohé z týchto párov možno objaviť v Japonsku. Tam sa počet nezadaných ľudí, ktorí si túžia nájsť partnera vyšplhal do takých čísel, že si podnikaví Japonci otvorili aj špeciálnu zoznamovaciu kanceláriu. Ich klienti pripúšťajú, že napríklad v dôsledku pracovnej preťaženosti o sex nemajú záujem a nechcú žiť s partnerom, ktorý by ich nezáujmom trpel.

Bez apetítu
Každý z nás má iný sexuálny apetít a isté percento ľudí je založené asexuálne. To ale neznamená, že by chceli žiť sami, alebo nemali potrebu milovať a byť milovaní. Nájsť si spriaznenú dušu, s ktorou možno prežívať to dobré i zlé je pre nich rovnako dôležité.

Sex v dnešnej dobe už nemusíme spájať s plodením potomstva, preto sa ani ľudia, ktorí sa o sex nezaujímajú nemusia vzdávať detí a potomstva. Pre tých, čo  považujú sex za neoddeliteľnú súčasť svojho každodenného života to možno vyzerá zvláštne, ale v živote možno nájsť mnoho naplnenia aj mimo sexuálnej oblasti.

Autor: Lea

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite