Milenec a partner: Udržať si oboch?

Milenec a partner: Udržať si oboch?

Len si to predstavte. Mladší milenec spĺňa všetky vaše fyzické túžby a ďalší, zrelší partner sa s vami zase delí o svoje domáce šťastie, užívate si s ním každodenný život, zvyšujete počet svojich potomkov. Neznie to ideálne?

Ľudské bytosti sú významné pre ich rozmanitosť, ktorá zahŕňa širokú škálu vzťahov, ktoré môžeme vytvárať a udržiavať. A najdôležitejšou zložkou v každom vzťahu je dobré zladenie potrieb.

Nikto nie je ideálny

To je rarita v každom vzťahu, takmer nikdy jedna osoba nespĺňa všetky potreby svojho partnera. Väčšina z nás buď len príjma, že niektoré z našich potrieb sú neuspokojené, alebo si ich spĺňa obvykle kontroverzne mimo oficiálneho vzťahu neverou.

Dôležitým faktorom v tejto úspešnej tripartite je skôr otvorená a úprimná komunikácia. Všetky tajomstvá v tejto, často citlivej téme, ktoru je zrada a zahýbanie vo vzťahu, môžu poškodiť všetko, čo ste dlhé roky budovali.

Môžete mať obidvoch?
Všetci, čo uvažujú o vstupe do oficiálneho vzťahu a udržiavaní šťastného vzťahu navrhujeme, aby ste začali tým, že nebudete hľadať dve osoby, ktoré spĺňajú všetky vaše potreby, a nebudú na seba žiarliť, lebo nepatríte na 100% ani jednému.

Akonáhle sa vám podarí tento čin, budete potrebovať veľké množstvo času a energie, aby všetko bežalo hladko a zrejme vás zapísali aj do Guinnesovej knihy rekordov.

Láska je ale vrtkavá. Dlhotrvajúca láska sa musí vyvíjať a rásť v priebehu rokov, a niekedy to chce niekoľko unikátnych opatrení, zistiť, ako udržať lásku živú vo vzťahu. Vedieť, ako ju udržať pri živote sa môže zdať ľahké, ale v skutočnosti je to zložitejšie, že väčšina partnerov si to nevie predstaviť.

Jednou z nevýhod dlhodobých vzťahov je skutočnosť, že partneri si začali užívať každý zvlášť. Na druhej strane, sú aj láskavosti a špeciálne gestá považovaná za samozrejmosť, ako roky ubiehajú. Snažte sa, aby každý rok bol zaujímavý a zvláštny svojím spôsobom. Plánujte niečo špeciálne, snažte sa potešiť svojho partnera, a udržať pri živote tie najkrajšie nitky, čo vás dali spolu dokopoy. 

Autor: Simona

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite