Menia sa muži po rozvode?

Menia sa muži po rozvode?

Aj muž je len človek. Aj jeho zasiahne koniec vzťahu. Najčastejšie trpia muži po rozvode depresiami. Mužská depresia však nie je taká dlhotrvajúca ako ženská, ale aj oni sa vedia rozvodom trápiť. Skutočne!

Aj v prípade, že rozvodové konanie vyhrajú. Ak si myslíte, že sa za zatvorenými dverami súdnej miestnosti tešia, vykrikujú a skandujú heslá ako na futbale, omyl. Mnohým mužom dôjde, čo sa vlastne stalo veľmi rýchlo.

Mužská depresia sa neprejavuje plačom, nárekom, siahaním si na život. Muži v prvom rade prestanú na čas komunikovať. Depresia má obrovský vplyv na každého z nás, na naše zdravie. Život iba zhoršuje. Depresia by nemala byť ale štandardom pre človeka. Dá sa prežiť aj smutná, nešťastná, tragická udalosť bez nej.

Muži nebývajú meteosenzitívni, nemávajú tak často pocity únavy ako my ženy, čo by zvyšovalo ich občasný pocit depresie. Ako je to však po rozvode s ich náladou a chuťou do života? Aby sme boli spravodliví, rozvod je ťažká skúška charakteru a odvahy. Nie je to obyčajná hádka, má strašné súvislosti.

Muži najčastejšie trpia stavom melanchólie, podľa lekárov môže ísť o nahromadenie žlče v organizme. U žien sa nálada mení nerovnováhou hormónov v tele. A netrpí vtedy len duša, ale aj mužské telo. Muži bývajú unavení, nie sú takí aktívni, nemajú náladu na svoje obľúbené športy, dokonca aj menej chodia na pivo.

Ide najmä o zúfalý pocit straty a nezáujem o okolitý svet. Ak muž pochádza z rodiny, ktorá trpí depresiami, je u neho zvýšené riziko. Ak prežíval dôsledkom rozvodu dlhodobý stres, ak sa posilňoval počas toho alkoholom alebo inými drogami, je to neprimeraný krok, ktorý depresiu len prehlbuje.

Obyčajne je to tak, že rozvodová štatistika je priaznivá skôr pre ženy – matky ako pre mužov. Kedy však vyhrávajú rozvod práve muži? Aké musia na to zvoliť praktiky? Výhra rozvodu pre muža veľa zmení. Hlavne pre jeho peňaženku a odliv financií každý mesiac.

Bude totiž tak, ako navrhol on a súd schválil. Nie podľa vás! Ak ide muž vyhrať rozvod, má veľmi veľa plánov, ako byť pred súdom mimoriadne čistý. Muži musia vždy pracovať dvakrát toľko ako ženy, aby rozvod vyhrali.

Stačí len, že prídu raz na pojednávanie s chrípkou a už majú smolu. Definitívne stratia súd vo svoj prospech. Znamená to, že muži musia aj do rozvodu oveľa viac investovať peňazí? Nie. Skôr musia mať lepšie rady, priateľov, ktorí ich podporia, keď bude najhoršie.

Autor: Oxi

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa

Neprehliadnite