Máte doma priveľa negatívnej energie? Skúste tento rituál očisty

Máte doma priveľa negatívnej energie? Skúste tento rituál očisty

Stačí zopár zmien vo vašom domove či v živote a vaše dni budú plynúť bez zbytočných zakopnutí, podráždenia či únavy. Radí profesorka mágie Sonia GUERRERA.

Možno si ani neuvedomujete, ako veľmi ste súčasťou svojho domu či bytu. Možno vás väčšmi zaujíma zariadenie vášho príbytku než energetické prepojenie medzi vami a samotným priestorom, v ktorom žijete. „Preto sa mnohí cítia vo svojom domove ako vo väzení a energia priestoru ich doslova požiera. Sú podráždení, roztržití, unavení a každú chvíľu chorí,“ upozorňuje profesorka mágie.

PRVÝ krok
Výber miesta, na ktorom sa rozhodnete žiť, je prvým krokom k spokojnému životu. Rovnako nie je zanedbateľné to, z čoho si dom postavíte. Ak ho postavili na mieste, ktoré produkuje negatívnu energiu, a z materiálu, ktorý odčerpáva životnú silu, jedného dňa odtiaľ ujdete... „Vtedy je úplne jedno, koľko amuletov si doma rozvešiate a či rozostavíte nábytok podľa feng-šuej. Samotné miesto a stavebný materiál budú totiž energeticky silnejšie,“ hovorí Sonia  Guerrera. Všimli ste si, že len čo ste sa presťahovali, váš život sa začal nenápadne obracať naruby? Možno by ste si mali dať zmerať energiu miesta, v ktorom chcete žiť či podnikať, kvalifikovanému čarodejníkovi – nie samozvanému ezoterickému „odborníkovi“.

CÍTITE sa dobre?
Okrem toho, stavby, v ktorých prevažuje kombinácia železa a skla, sú zdraviu škodlivé a odčerpávajú životnú vitalitu. Oba tieto prvky majú studenú energiu a vytvárajú disharmóniu. Profesorka vysvetľuje: „Takýchto stavieb rastie čoraz viac. Stojí za zamyslenie, prečo sa zhoršuje zdravotný stav ľudí žijúcich v oblastiach s takýmito budovami a ľudí, ktorí pracujú napríklad v presklených obchodných centrách.“ Nie je vhodné, aby ste žili v blízkosti miest s nízkou energiou, ako sú skládky, odtoky odpadovej vody, tam, kde je veľa antén a elektrických rozvodní či v slepých uliciach.

ZAČNITE upratovať!
Doma by ste sa mali cítiť príjemne, bezpečne a byť schopná dobiť tam svoje sily. Majte však na pamäti, že váš príbytok netvorí samotné zariadenie bytu, ale energia ľudí, ktorí v ňom žijú a ich vzájomné vzťahy. Tie sa však vyvíjajú a menia. „Bolo by dobré, ak by ste si domov dali energeticky očistiť aspoň dvakrát do roka. No skôr, ako k tomu dôjde, musíte sa pustiť do klasického upratovania,“ upozorňuje Sonia. Ako na to? Zbavte sa starých a nepoužívaných vecí, vytrieďte to, čo mesiace zhromažďujete. Už na prvý pohľad vidieť, čoho máte prebytok, čoho nedostatok, čo je to, čo podvedome hľadáte alebo nenachádzate a snažíte sa to niečím nahradiť. „Nejde o samotné hmotné veci, ale o emocionálne a mentálne. Každý hmotný predmet niečo reprezentuje."

Priložte banán na tvár: Uvidíte, čo všetko vám na koži opraví 

PRIVEĽA negatívnej energie
Extrémnym prípadom sú stavy, keď je negatívnej energie v obydlí toľko, že začína jej samotná fyzická manifestácia, a to napríklad v podobe nevysvetliteľných zvukov, klopania, vŕzgania, závanov horúčavy či chladu, padaním predmetov, nefunkčnosťou a rýchlym kazením spotrebičov. Byt sa vám ani pri najväčšej snahe nedarí upratať a aj po dôkladnom upratovaní je onedlho takmer v pôvodnom stave. Nahromadené kôpky neporiadku a  neusporiadaných vecí tvoria energetické bariéry. vlastníte, zbierate, odkladáte, šetríte alebo používate, o vás veľa prezrádza.

POZNÁTE bývalého majiteľa?
Vy ste vedomím svojho domu, jeho mysľou aj mozgom, ktorý spravuje priestor a určuje, akou energiou sa naplní. No aj po očiste priestoru sa môžu niekedy u vás objaviť rovnaké symptómy ako pred ňou. Prečo? „Aj keď sa vyčistí energia domu, energia, ktorú vyžarujú jeho obyvatelia, sa nezmení, opäť naplní dom tými istými negatívnymi energetickými vibráciami. Preto je dobré urobiť očistu nielen domu, ale aj ľuďom v domácnosti,“ dopĺňa Sonia.

Niekedy môže byť problémom aj predchádzajúci majiteľ, od ktorého ste nehnuteľnosť kú- pili. Aj on bol súčasťou priestoru, ktorý teraz obývate vy, a môže mať energiu, ktorá sa pre vás časom ukáže ako škodlivá, lebo nie ste s ňou v súlade. Vtedy sa začína energetický boj medzi vami a vaším príbytkom. Navzájom sa budete snažiť ovládnuť a zničiť. Byt začína byť v neporiadku a vy môžete začať strácať chuť do života, prepadať beznádeji a chorobám. A márne pátrate po príčine, prečo sa vám v živote nedarí...

Rituál očisty domu alebo bytu

BUDETE POTREBOVAŤ: santalové kadidlo alebo santalové vonné tyčinky, sklenené poháre bez vzorov, jeden pre každú miestnosť vrátane WC, kúpeľne, chodby. Pre každú miestnosť jednu bielu sviečku, hrubozrnnú soľ a minerálnu vodu.

AKO NA TO?
Rituál robte v neskoré popoludnie alebo podvečer.

1. Naplňte poháre vodou, vhoďte do nich hrsť soli a počkajte, kým sa rozpustí. Potom sa vyberte v  smere hodinových ručičiek a  prejdite všetky miestnosti bytu. Do  každej z  nich umiestnite pripravený pohár. Až sa napokon znova vrátite k  miestu, odkiaľ ste začali. Ideálne je začínať od vchodových dverí.
2. Urobte ďalší okruh po všetkých miestnostiach a  ku každému poháru postavte bielu sviečku.
3. Urobte tretí okruh a  v  každej miestnosti zápalkami, nie zapaľovačom, zapáľte bielu sviečku a  vyrieknite: ,,Všetko zlo, čo sa nachádza v  tomto dome, sa s  pomocou dobrých duchov navždy vytratí. Len mier, radosť a  láska vládnu tomuto miestu. Tak sa staň!“
4. Zapáľte santalové kadidlo alebo santalové vonné tyčinky a opäť obíďte všetky miestnosti obydlia, pričom sa pohybujte najmä popri stenách a  poriadne ich vydymte.
5. Zvyšok santalového kadidla alebo tyčiniek umiestnite v  centrálnej miestnosti bytu a  nechajte dohorieť. Ak ste všetko kadidlo spálili pri obchádzaní stien obydlia, musíte v  centrálnej miestnosti zapáliť nové kadidlo. Položte ho do  stredu centrálnej miestnosti a  vyrieknite: ,,Uzatváram tento rituál, amen!“
6. Keď kadidlo a sviečky dohoria, môžete ich vyhodiť. Poháre musia ostať na daných miestach 3 až 7 dní. Potom vodu z nich môžete vyliať do toalety alebo niekde mimo domu a dvora.

Nabite a očistite si priestor: Našli sme vám najlepšie bylinky 

Autor: Alena Jurisová/BŽ

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Prírodná medicína"

Poradňa

Neprehliadnite