Malá vagína? Komu prekáža najviac?

Malá vagína? Komu prekáža najviac?

Stáva sa, že príroda nie je k ženám štedrá a namiesto väčších prsníkov im "dopraje" užšiu pošvu. Takýmto ženám zvykne okrem normálnej veľkosti pošvy chýbať dokonca aj maternica.

Môžu mať ženy s podobným zdravotným problémom aj pohodlný sexuálny život? Aby sa zachránilo jej sebavedomie, česť a sexuálny pud, musí podstúpiť plastickú operáciu.

Formovanie a akási oprava pošvy je celkom iná operácia ako sa robí štandardne. Vchod do pošvy sa musí natiahnuť, respektíve roztiahnuť. Vnútro sa musí narezať a neskôr sa tlačiť do strán, aby vznikol klasický, funkčný otvor.

Lekárska pomoc je v tomto prípade viac než nutná. Najskôr sa vytvorí akási dutina o dĺžke niekoľkých centimetrov. Takto hendikepované ženy musia rátať s tým, že dĺžka ich novej vagíny nebude mať astronomické číslo. Ide o malý vchod.

V Čechách sa stal prípad, ktorý by sa mohol zapísať do lekárskej kroniky. K lekárovi prišla pacientka, ktorej ešte pred niekoľkými mesiacmi chýbala pošva. Zrazu však vagínu mala. Bola dostatočne dlhá, zdravá a funkčná.

Ako sa jej to podarilo? Vďaka vytrvalému partnerovi, ktorý vydržal opakovane tlačiť svojím penisom do neexistujúcej vagíny, až ju vyformoval. Nepotrebovala žiadne tabletky, operáciu, vibrátor. Stačil skutočný mužský úd.

Čo hovorí prax a skúsenosti mužov? Nie každému prekáža, ak je ženská pošva užšia. Čím sú dievčatá tam dole tesnejšie, tým viac sa stáva milovanie praktickejším. Aj preto, že je stimulácia mužovho penisu intenzívnejšia. Žena s užšou vagínou sa nemusí učiť sťahovať svaly, aby muža uspokojila.

Niektoré ženy majú skôr psychický problém a nedokážu prijať do pošvy aj penis s normálnou veľkosťou. Ide o blok, ktorý nedovolí žene milovať sa. Môže ísť o nepríjemný zážitok zo sexu, obavy o roztrhanie vagíny, nepoznané všetky fyziologické a anatomické zákonitosti pohlavného života. Rovnako tak bojazlivá a neistá žena môže dostať kŕč, ktorý uzatvorí jej intímny vchod.

Ste užšia, ako by ste chceli? Nebojte sa. Nie je to iba mínus. Pošva je veľmi flexibilný orgán. Nemusíte sa báť, že budete ťažšie rodiť! Vagína sa vie prispôsobiť. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá.

Autor: Simona

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite