Letná premena 29: Bláznivé turistky

Letná premena 29: Bláznivé turistky

Súťaž, ktorú sme pre vás na leto pripravili, je určená všetkým fanúšičkám Wanda.sk bez ohľadu na vek. Nezáleží na tom, či máte 15 alebo 50... Krásne vieme byť predsa všetky!

Jedinou podmienkou je, aby ste mali po boku kamarátku, s ktorou by ste tento deň strávili a ktorej doprajete zmenu vizáže rovnako ako sebe. Viete presne, koho by ste so sebou zobrali?

Milá redakcia :-)

vaša výzva ma priam vyburcovala k tomu, aby som Vám napísala jeden zo zážitkov, ktoré som počas 20-tich rokov a teda aj 20-tich letných prázdnin so svojou naj kamoškou zažila. Pred tromi rokmi sa jej totižto nejakým zázrakom podarilo vyhrať zájazd do Egypta, ktorý sme spoločne absolvovali a možno aj práve preto by som na oplátku teraz chcela vyhrať niečo, čím by som potešila teraz aj ja ju :-).

Dovolenka bola úžasná, nechýbala zábava, smiech, ale ani dávka dobrodružstva na výlete v Káhire, kde nám delegatka ešte v autobuse prízvukovala vyhýbanie sa domácim obyvateľom s ťavami, ktorí s obľubou turistov vyložia na ťavičku a hop sa s nimi do púšte, v prípade ak nie sú ochotní zaplatiť.

Samozrejme, len čo sa dvere otvorili, kamarátka už na jednej takejto ťavičke spokojne sedela. Ako obetavá kamarátka som ju nasledovala, a tak som sa rázom ocitla aj ja na jednej takej. To však nebolo najextrémnejšie naše dobrodružstvo vtedajšieho leta.

Ako správne ženy sme si čo to chceli nakúpiť ešte na letisku, kedže sme počuli že tam sa to dá najlacnejšie. Vedeli sme, že na ,,checkingu" máme čas cca 2 hodinky a tak sme podľahli,,shoppingu" tak ako sa na turistov patrí. Hlavne veľa a lacno. Vžili sme sa natoľko, že sme nielen prešvihli 2-hodinový čas, ale totálne sme prepočuli ešte aj vyhlasovanie naších mien v arabskom, anglickom a slovenskom jazyku.

Chvíľku to trvalo, no nakoniec nás po nejakom čase našiel pár, s ktorým sme sa tam zoznámili (chvalabohu) a s hurónskym smiechom sme utekali k nie až tak nadšeným zamestnancom letiska.

Už sme si aj mysleli, že od nich rázom schytáme jednu po hlave, keď som sa v panike začala hrabať v taške plnej ibištekového čaju, magnetiek, hrnčekov, či osušiek za zvýhodnené ceny a hľadala niečo také nepodstatné ako je pas.

Keď sme po sprške nadávok, pravdepodobne smerujúcich na naše osoby, vtrhli do autobusu plného Slovákov, ktorí na nás vyčítavo pozerali, ešte stále nám veľmi nedochádzalo čo sa vlastne stalo. Ako tak sme sa spamätali až v lietadle, kde sme riešili to, že čo ak by nás boli nechali a čo by sme boli robili...

S odstupom troch rokov si uvedomujeme vážnosť situácie, aj keď sa na tom bavíme a určite je to kľúčový zážitok vtedajšej dovolenky, ale aj kľúčový pamätný moment nášho priateľstva. Obe však neručíme za to, či by sa nám to nestalo opäť a tak spolu na dovolenku samé už nechodíme. Predsa si len stále hovoríme, že čím staršie tým bláznivejšie :-))))

 S pozdravom jedná z Katiek :)

Chcete sa prihlásiť do súťaže aj vy? Kliknite sa na link a vyhrajte PREMENU VIZÁŽE pre seba a svoju kamarátku! Viac informácií TU.

Partneri letnej premeny:

Exkluzívny salón Xoxo Day Spa pod jednou strechou ponúka komplexné služby v starostivosti o vlasy, ruky, nohy, pokožku celého tela.

Viac info nájdete na xoxo.sk

Dermacol - dekoratívna a pleťová kozmetika s obsahom účinných látok a rokmi vývoja nielen v Čechách, ale aj vo svete.

Viac na dermacol.sk

Bioderma vráti zdravie každej pokožke. Výrobky BIODERMA patria k najčastejšie odporúčaným francúzskymi dermatológmi.

Viac na bioderma.sk    

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Príbehy zo života"

Poradňa

Neprehliadnite