Letná premena 16: Priateľstvo na celý život

Letná premena 16: Priateľstvo na celý život

Súťaž, ktorú sme pre vás na leto pripravili, je určená všetkým fanúšičkám Wanda.sk bez ohľadu na vek. Nezáleží na tom, či máte 15 alebo 50... Krásne vieme byť predsa všetky!

Jedinou podmienkou je, aby ste mali po boku kamarátku, s ktorou by ste tento deň strávili a ktorej doprajete zmenu vizáže rovnako ako sebe. Viete presne, koho by ste so sebou zobrali?

Priateľstvo na celý život
Mojou najlepšou kamarátkou je Zuzka. Je to už od detstva, čo sme spolu trávili každé jedno leto na dedine, kde mám ja i ona babku. Nepochybne za ten dlhý čas sa nazbieralo mnoho veselých príhod, ktoré sme spolu zažili. A aký je ten netradičný letný zážitok, ktorý nás spojil? Ťažko vybrať jednu udalosť, ktorá nás spojila, musím povedať, že sa to ani nedá.

Existuje mnoho príhod, ktoré majú pre nás osobitý význam a mnoho hlášok, ktorých pravý význam poznáme len my. Preto tento príbeh nebude ani tak o nejakej veľkej udalosti, ktorá nás spojila, ale o veľkosti nášho priateľstva. Každé jedno leto sme si boli bližšie a bližšie. A dokonca aj obyčajné všedné dni, keď sa nič zvláštne neudialo mali svoje čaro, lebo sme ich trávili spoločne.

Čím sme boli staršie, tým viac sme si uvedomovali hodnotu nášho priateľstva. Prešli sme od spoločného čítania rozprávkových kníh, ktoré nám dával čítať v lete môj otec, aby sme sa „vzdelávali“. Cez hodiny strávené pri hraní človeče a kariet.

Spolu sme chodili na orechy a na slivky za záhradu. Varili sme spolu, hrabali, maľovali ohrady, opekali... Absolvovali sme stanovačky počas nie najteplejších letných nocí, bez spacákov a ďalšieho lepšieho vybavenia. Iba my dve, jedna deka a dva vankúše. Pri každej jednej činnosti, ktorú sme spolu absolvovali nechýbal smiech a dobrá nálada.

Zuzka nie je veľmi športový nadšenec, no aj napriek tomu sa mi ju občas podarilo nalákať na nejakú tu športovú aktivitu. Nezabudnuteľným zážitkom je naše prvé a asi aj posledné spoločné bicyklovanie. Mali sme asi 10 rokov, Zuzka sa nahodila do nových legín, vzala starý babkin bicykel a išlo sa. Bicyklovanie jej išlo celkom dobre, no horšie to bolo s technikou brzdenia.

Ako sme sa tak rútili v plnej rýchlosti dole kopcom, zrazu bol pred nami koniec cesty. Rýchlo som zakričala, aby brzdila, no keďže to veľmi neovládala, rozhodla sa preto radšej zoskočiť z bicykla. Nasledoval pád, bicykel sa cez ňu prevalil a bolo došportované. Našťastie si to odnieslo iba jej koleno. Zuzku aj tak najviac trápili nové legíny, ktoré sa jej potrhali. Bolo jej úplne jedno, že mala rozbité koleno z ktorého sa jej valila krv, necítila žiadnu bolesť iba veľký žiaľ kvôli legínam. Odvtedy sme už podobné športové aktivity nevykonávali. Sem tam sme absolvovali nenáročný bedminton alebo futbal s kamarátmi.

Zuzka veľakrát pomohla mne a naopak, aj ja jej. Naše kamarátstvo sa ešte viac prehĺbilo po tom, čo sme nastúpili na strednú školu a zhodou okolností sme sa dostali do rovnakej triedy. Bolo to neskutočné, ako nám osud nahral. Dokonca sme spolu sedávali aj v jednej lavici. Ja som nosila do školy všetky potrebné knihy a obsah Zuzkinej tašky tvoril jeden zošit na všetko a jedno pero. My dve sme nikdy medzi sebou nemali nezhody.

Pohádali sme sa jeden jediný krát a doteraz sa to už neopakovalo. Pochopiteľne na strednej škole sme už začali obletovať chlapcov. Lepšie povedané z nás dvoch bola Zuzka stále tá obletovanejšia a ja som bola skôr ten konzervatívny typ. Stále som ju ťahala, aby ostala nohami pevne na zemi.

Absolvovali sme spoločne naše prvé diskotéky, sklamania i radosti letných lások. Každé leto som sa snažila Zuzke vymyslieť originálny darček na narodeniny. Či už to bola sladká maškrta, ktorú nikdy neodmietla, mnoho balónov a prepadnutie o pol noci, aby som jej zagratulovala, špeciálne prezentácie, vlastnoručne zostavené príručky, ako si hľadať partnera, alebo to bol originálny román, ktorý som jej napísala.  

Toto leto nie je výnimkou a sme opäť spolu. Už druhý rok brigádujeme na Zemplínskej Šírave, keďže to máme na skok z dediny kde trávime leto. Leto bez Zuzky by pre mňa nebolo letom. No nie sme v kontakte iba v lete, ale počas celého roka. Obidve študujeme v Košiciach na VŠ, a preto nie je problém kedykoľvek sa stretnúť.

Myslím si a verím, že toto naše priateľstvo vydrží navždy. A všetkým by som priala, aby mali takú kamarátku, akú mam ja, lebo Zuzka je na nezaplatenie. Touto cestou by som sa jej chcela aj poďakovať za dlhoročné priateľstvo. Taktiež aj táto súťaž má byť pre ňu prekvapením  a v prípade výhry aj darčekom.

S pozdravom Marieta    

Chcete sa prihlásiť do súťaže aj vy? Kliknite sa na link a vyhrajte PREMENU VIZÁŽE pre seba a svoju kamarátku! Viac informácií TU.

Partneri letnej premeny:

Exkluzívny salón Xoxo Day Spa pod jednou strechou ponúka komplexné služby v starostivosti o vlasy, ruky, nohy, pokožku celého tela.

Viac info nájdete na xoxo.sk

Dermacol - dekoratívna a pleťová kozmetika s obsahom účinných látok a rokmi vývoja nielen v Čechách, ale aj vo svete.

Viac na dermacol.sk

Bioderma vráti zdravie každej pokožke. Výrobky BIODERMA patria k najčastejšie odporúčaným francúzskymi dermatológmi.

Viac na bioderma.sk

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Príbehy zo života"

Poradňa

Neprehliadnite