Letná bomba: Studená uhorková polievka

Letná bomba: Studená uhorková polievka

Vždy sme počúvali, že uhorky sú veľmi dobré pre našu pokožku. Uvoľňujú a osviežujú. Okrem toho uhorka ponúka oveľa viac zdravotných benefitov, než si myslíte. Uhorka je dôležitá zdravá výživa. Poskytuje zdraviu prospešná šťavy na zvýšenie prietoku moču.

Je vhodná pri reumatických problémoch. Jej šťava je ako upokojujúce pleťové mlieko. V skutočnosti, je to najlepšie prírodné pleťové mlieko. Uhorka obsahuje takmer 90% vody, má veľmi nízky obsah kalórií. Je vynikajúci zdroj draslíka, vitamínu C a kyseliny listovej. Uhorka je dobrá pre tých, ktorí držia diéty. Má očistné účinky, odstraňuje nahromadený odpad a chemické toxíny.

To pomáha eliminovať kyselinu močovú, takže je dobrá pre tých, ktorí majú artritídu. V jej šťave je výživný vitamín pre naše vlasy a kožu. Je tiež dobrým omladzovačom. Uhorka môže byť konzumovaná v šupke, pridaná do vášho obľúbeného šalátu alebo sendviča.

Uhorka je tiež dobrá na zníženie tepla a zápalu. Užitočná pri liečbe unavených očí. Pomáha pľúcam, pri žalúdočných a hrudníkových problémoch, ale aj na pásomnicu. Čerstvá uhorková šťava znižuje pálenie záhy, upokojuje žalúdočnú kyselinu.  

Jej hladiny draslíka a mangánu pomáhajú regulovať krvný tlak. Jej vláknina reguluje hladinu cholesterolu a podporuje pravidelnosť stolice. Jej obsah horčíka upokojuje nervy a svaly a udržuje hladkú krvnú cirkuláciu.

Uhorková polievka?
A prečo nie. Vyskúšajte túto chladivú, letnú polievku, budete mať pocit, akoby ste jedli zmrzlinu. Jej ďalšie prísady ako grécky jogurt sú skvelé pre krásne vlasy, kožu, nechty, bazalka pôsobí na trávenie, cibuľa je ochrana proti rakovine.

Je to lahodná a hydratačná bomba! Podávajte túto polievku v malých pohárikoch s plátkami avokáda a mini toastami.

Čo budete potrebovať:
2 uhorky (bez jadier), nasekané
1/4 veľké červené cibule
1/4 šálky odtučnený grécky jogurt
2 lyžice kôpru
2 lyžice čerstvej bazalky
šťava z 1 limetky
1 1/2 lyžičky morskej soli
1 1 / 4 šálky studenej vody

Vo veľkom kuchynskom robote skombinujte nasekané uhorky, červenú cibuľu, grécky jogurt, kôpor, bazalku, citrónovú šťavu a morskú soľ. Podľa potreby pridajte vodu. Nechajte polievku odstáť ešte 30-minút v chladničke. Množstvo je na štyri porcie.

Autor: Simona

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Výživa"

Poradňa

Neprehliadnite