Kvôli tejto osobe sa hádame najviac!

Kvôli tejto osobe sa hádame najviac!

Rodina je základ a nastávajúca rodina by mala byť dobrým stavebným pilierom. Rodinné vzťahy vedia byť poriadne zamotané. Svokry bývajú veľké manipulátorky. V priebehu pár mesiacov sa vedia zmeniť na nepoznanie. Vedia rozhádať rodinu a samé sa pozerať na vec s nadhľadom. Dlhodobé bývanie so svokrou je vždy riziko. Manžel má tendenciu si svoju matku chrániť za každú cenu.

Vlastný názor
Môže ju dokonca preferovať pred vami alebo aj deťmi. Záleží od toho, ako bol vychovávaný. Svokrám sa nezvykne namietať ani odporovať. Vedia si lepšie u vás doma presadiť vlastný názor. Nemôžete ich pred synom kritizovať, sú na to hákliví. Dohováranie nič nevyrieši. Musíte sa porozprávať so svokrou vy, zoči-voči. Ak začnete trpieť vo vlastnom príbytku pocitom menejcennosti, ktorý vyhrocuje vzťah so svokrou, je už neskoro.

Dohodnite si základné pravidlá. Doma buďte pani vy, ona je tam stále iba hosť. Nechcite, aby vám permanentne varila alebo upratovala. Nech vypomáha, ale iba občasne. Nájdite jej koníčky a priateľov, susedov, nech je čo najviac vonku, so svojimi rovesníkmi. Iba tak môžete voľne dýchať a mať ju stále rada. Niektoré svokry sa len veľmi ťažko zbavujú nutkania mať kontrolu nad životom svojho syna aj po tom, ako sa on ožení.

Starostlivá svokra
A najhoršie to väčšinou znášajú čerstvé manželky. Ak aj vy patríte k tým „šťastným“, ktorým osud nadelil príliš starostlivú svokru, majte sa na pozore. V mnohých prípadoch sú svokry predmetom častých hádok a konfliktov v manželstve. Muž niekedy totiž nevidí problém v prílišnej starostlivosti svojej matky aj po tom, ako sa on ožení. A ak sa jeho manželka sťažuje, môže to vnímať ako nevďačnosť a neférové správanie svojej polovičky.

Veď jeho mamička im chce predsa len pomôcť. Pokiaľ sa taká situácia naskytne, je treba ju riešiť. Možno sa cítite nesamostatná, keď sa vaša svokra neustále snaží starať o svojho synáčika. Akoby ste vy nebola schopná zvládnuť túto úlohu. Povedzte svojmu manželovi o svojich pocitoch v súvislosti s jeho mamou. Vysvetlite mu – pokojne a jemne - prečo vám jej správanie prekáža.

Autor: Emily

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite