Kto sú to zelené vdovy? Ľutovať ich?

Kto sú to zelené vdovy? Ľutovať ich?

Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Práve „zelené vdovy“ sú absolútnym naplnením tejto známej ľudovej múdrosti.

Kto sú?
Termín „zelené vdovy“ sa začal používať v Anglicku v polovici 70. rokov minulého storočia. Označujú sa ním manželky bohatých a úspešných mužov, ktorí sú pracovne a spoločensky veľmi vyťažení. Žijú ako hmotne veľmi dobre zabezpečené ženy v domácnosti. Ich pomenovanie vzniklo podľa zelene, ktorá obklopuje satelitné mestečká, v ktorých väčšinou žijú v prepychových vilách. Pojem „vdova“ zase symbolizuje to, že väčšinu času trávia bez svojich zákonitých manželov.

Výhody byť zelenou vdovou
Ostatné bežne žijúce ženy ich vnímajú ako nesmierne šťastné ženy, ktoré majú vysoký štandard a ľahký život. Sú udržiavané, starajú sa o seba, hodiny trávia u kozmetičky a kaderníčky, majú luxusný šatník, o ktorom sa iným môže iba snívať, jazdia na luxusných autách, po čomkoľvek zatúžia, môžu si to kúpiť, pretože sú finančne zabezpečené.

Tienistá stránka ich života
Keďže úlohou zelených vdov je väčšinou byť krásnou manželkou úspešného muža, bývajú znechutené a unudené. Často prepadajú alkoholizmu, užívaniu antidepresív, nezriedka majú samovražedné sklony a častom navštevujú plastických chirurgov. Žijú síce v prepychu, ale v osamelosti, v rámci povrchných vzťahov.

Väčšina zelených vdov nechodí do zamestnania, pretože ich partner si to neželá. Veľa zelených vdov hľadá útechu a únik zo samoty v dieťati, lenže ani to v drvivej väčšine nepritiahne manžela domov. Podľa prieskumov až 80% zelených vdov sa tak pokúša nájsť šťastie v mimomanželskom vzťahu.

Trblietavé pozlátko
Na prvý pohľad bezstarostný život plný peňazí býva nesmierne lákavý a mnohým ženám sa aj páči. Majú čas na iba seba, nemusia sa venovať domácim prácam, lebo na to majú gazdiné, upratovačky a záhradníka. Nemusia sa stresovať v práci a byť odkázané na päťstoeurovú výplatu.

Čo zeleným vdovám chýba?
Práve tento spôsob života je absolútnym dôkazom toho, že dostatok či dokonca prebytok financií  nie je zárukou šťastia. Ak by ste mali možnosť rozprávať so zelenými vdovami, dozvedeli by ste sa, že časom sa im stereotyp prepychu prejedol. Najprv pocítili citový chlad zo strany partnera, ktorý sa venuje kadečomu a kadekomu, len nie im. Sú pod neustálou hrozbou nevery zo strany manžela, pretože tí sú kvôli tučnému kontu lákavým sústom pre mladé zlatokopky. Preto im chýba dôvera vo vzťahu, láska, pochopenie, úcta a nastupuje strach zo starnutia a úzkosť zo samoty.

Podmienky šťastnejšieho života zelenej vdovy
Nikdy sa nenechajte pripraviť o svoje zamestnanie a nestraťte kontakt s obyčajným životom. Rozvíjajte svoju sebarealizáciu v rámci charity. Majte pravidelný režim plný povinností a zodpovednosti. Nikdy neklesnite k tomu, že budete iba tou peknou manželkou svojho úspešného manžela a pracujte na svojej kariére, pozícii a koníčkoch. Udržiavajte a nadväzujte zmysluplné vzťahy s inými ľuďmi a nikdy sa nad nich nepovyšujte. Zapájajte manžela do chodu domácnosti a výchovy detí. Neustále rozvíjajte váš partnerský vzťah spoločnými výletmi a aktivitami.

Autor: Radomír

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite