Krvácanie počas sexu a nie ste to vy?

Krvácanie počas sexu a nie ste to vy?

Stalo sa vám, že sa počas milovania s vašim partnerom objavila krv? Ak sa teda úmyselne nemilujete v čase trvania menštruácie alebo nie ste panna, ktorá práve prichádza o panenskú blanu, príčin môže byť viacero. A dokonca nemusíte to byť len vy, kto krvácate. Tento problém sa vyskytuje i u mužov. Čo to môže spôsobiť?

Drobné trhlinky a ranky
Tak ako aj nás ženy, i našich partnerov môžu postretnúť drobné poranenia penisu. U žien býva toto poranenie najčastejšie spôsobené suchým prostredím v pošve. Vtedy pomôže antibakteriálny lubrikačný gél.

Ďalšom príčinou môže byť i veľkosť partnerovho penisu, či drsné sexuálne praktiky. No čo keď krváca muž? Najskôr treba skontrolovať predkožku penisu, či zdrojom krvi nie je skrytá malá prasklina. Aj tá totiž môže krvácať viac, ako si myslíte.

Polypy alebo cieva príliš blízko povrchu
Polypy sa v našom organizme dokážu vytvoriť všade. V hrubom čreve, nose, na žlčníku, no aj na pohlavných orgánoch. A to nielen u žien, ale i u mužov. Sú to vlastne drobné výrastky, útvary väčšinou nezhubného charakteru.

Na penise bývajú podobné malým bradaviciam či vyrážkam. Práve oni môžu byť ďalšou príčinou výskytu krvi u vášho sexuálneho partnera počas spoločného milovania. Takisto tiež prasknutá cievka tesne pod povrchom kože vyvolá krvácanie, ktoré vás môže znepokojiť.

Prostatitída
Tento pojem označuje širokú škálu zápalových ochorení prostaty. Tie existujú buď akútne alebo chronické. Prostatitída nie je nákazlivá a neprenáša sa pohlavným stykom. No dokáže znepríjemniť najmä pohlavný život trpiaceho.

Ak váš partner často močí, cíti bolesť nielen pri močení, ale i pri pohlavnom styku (konkrétne pri ejakulácii) a objaví sa krv, treba vyhľadať odborníka. Ten tento problém vyrieši nasadením antibiotík.

Infekcie a pohlavné choroby
Krvácanie počas milovania spôsobujú i iné infekcie a pohlavné ochorenia. U žien existuje baktéria zvaná Gardnerella vaginalis. Tá dosť často stojí za prítomnosťou krvi pri alebo po sexe u nežnejšieho pohlavia. Medzi ďalšie nepríjemné intímne choroby patrí napríklad Chlamýdia trachomatis.

Aj keď bolestivý sex a krvácanie počas neho sú príznakmi tejto choroby prejavujúcimi sa najmä u žien, týka sa i mužov. Práve tento zdravotný problém totiž spôsobuje vznik spomínaného zápalového ochorenia prostaty. Výskyt krvi počas pohlavného styku preto nepodceňujte a snažte sa odhaliť príčinu prostredníctvom správnej lekárskej diagnostiky.

Autor: Mili

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite