Komu chcela slovenská herečka prebrať všetkých nápadníkov?

Komu chcela slovenská herečka prebrať všetkých nápadníkov?

V Paneláku hrala rokerku Inéz, v Divokých koňoch letušku Lídu, v seriáli Divoký Zapadákov hrá mrchu Hildu. Prečo nezostala BARBORA ANDREŠIČOVÁ (30) pracovať v štúdiu krásy? A komu chcela v televízii prebrať nápadníkov?

Keď ste dostali do rúk scenár Zapadákova, nezdalo sa vám to ako divočina?
Ani nie. Ale až keď som prečítala pilotný diel, odhadla som žáner, že sa budeme hrať na westernové mestečko so všetkými tými štylizovanými postavičkami. Pre mňa to bola výzva vyskúšať si, do akej miery viem byť vtipná.

Mali ste predtým vzťah k westernu?
Nemala. Klasické filmové westerny sú fajn, ale mňa aj tak najviac fascinuje príroda, jej scenérie... a kone.

Nemali ste chuť radšej hrať sladkú Jane a vyfúknuť ju Dominike Kavaschovej?
Naopak. Rada som „zákeráčka“ a mrcha! Hercov spravidla viac lákajú záporné roly. Aj keď v seriáli sa nedajú výrazovo extra posúvať. Hilda je podlízavá, falošná a intrigánska, Jane všetko vyfúkne spred nosa. Hlavne je zúfalá a stále narieka. Nikomu neverí, nemá dosť sebakritiky, preto ani nevidí svoje minimálne šance. Jane chce prebrať všetkých nápadníkov.

Stretáte sa so závistlivými ľuďmi aj v reálnom živote?
Samozrejme. Ale väčšinou sa skrývajú, málokedy je hneď zrejmé, ako je na tom vo svojom vnútri ten-ktorý človek. Málo ľudí vám úprimne do očí povie, ako sa veci majú.

Čo vám napadlo, keď ste prvýkrát zbadali tú otrasnú parochňu?
Veľmi ma bavia rôzne „prevleky“. Rada si robím žarty, aj sama zo seba, tak som si povedala: Dobre, dám si parochňu, aj keď budem vyzerať ako mikrofón. Poďme to robiť. Nie som háklivá zmeniť si vizáž na horšie.

Ale ako mladá baba chcete vyzerať dobre…
Jasné, ale asi pred tromi rokmi som sa dala ostrihať na chlapca, a nie so zámerom, že budem vyzerať lepšie. Nebol to skrat, skôr zvedavosť, niečo nové. Neriešila som, či budem škaredšia.

Premeny v čase: Z prirodzenej Adelky sa stala umelá Barbie (FOTO)

Ako dopadol ten experiment?
Vyzerala som trochu staršie. Niektorí sa mi smiali, že sa podobám na svoju mamu. Veľa chalanov mi zas povedalo: Tak to si pekne pohnojila (smiech). Chápem, lebo im sa viac páčia ženy s dlhými vlasmi. Napriek tomu som si tie svoje krátke užila.

Nehrozili vám za radikálny strih kopačky?
Myslím, že nie, nemala som takých partnerov. Kvality sú predsa inde, nie vo výzore.

V Paneláku ste hrali drzú Inéz. Sú vám také dievčatá v niečom aj blízke?
Uznávam baby, ktoré sa neboja povedať, čo si myslia a neriešia, ako bude okolie reagovať. Mňa rodičia vychovali inak, v súkromí sa správam citlivejšie, empatickejšie. Preto som rada, keď môžem byť skrz také postavy, akou je Inéz, aj ja drzá. Baví ma povoliť ventily a skúšať kde, čo a ako.

Predtým, ako ste sa prihlásili na VŠMU, ste boli štyri roky recepčnou v štúdiu krásy. Čo vás odtiaľ vyhnalo?
Nebola som spokojná so svojím životom, ešte stále som sa hľadala. Od detstva som mala plán, že raz skončím herectvo. Hoci ma od tejto dráhy názor rodičov odklonil, oblúkom som sa k nemu vrátila. Rodičia sa odsťahovali do Nitry a ja som musela začať zarábať. Snažila som sa aj behať, učiť sa angličtinu i variť, ale nič z toho ma nenapĺňalo. Vtedy som si spomenula na herectvo. Išla som na prijímačky – a vzali ma.

Mali ste v štúdiu krásy aspoň nejaké procedúry zadarmo či so zľavou?
Keď som sa dohodla s kolegyňou, mohla mi urobiť fúkanú alebo kozmetiku, ale nevyužívala som to, lebo som sa o také veci veľmi nezaujímala. Skôr som využila potenciál toho, čo všetko by som sa vo svete krásy mohla naučiť, a potom to aplikovať na sebe.

Nemali ste pokušenie naučiť sa dokonale líčiť?
Chvíľu áno, ale nebol to prirodzený záujem, čo vychádza zvnútra, že tak toto naozaj chcem. Nejaké pokusy však boli. Napríklad som si kúpila kvalitnejšiu kefu alebo šampón na vlasy. Ale že by mi vŕtalo v hlave, ako sa čo robí, to nemám v sebe zakódované. A možno až teraz, keď už mám tridsať, sa začnem o svoju pleť viac starať. Láka vás aj šport – behanie, plávanie, bicykel.

Chcete byť v kondičke alebo len vyplaviť endorfíny?
Objavujem možnosti pohybu. Minule som bola prvý- krát na lezeckej stene. Vlani v lete sme začali robiť pešie túry po Slovensku, išli sme zopár dní cez Poľanu, a to ma fakt začína baviť. Len si musím kúpiť dobrú trekingovú obuv.

A čo vyskúšať si nejaký adrenalínový šport?
Skočila som v tandeme bungee jumping, s pomocou inštruktora túžim skočiť aj padákom. Bojím sa výšok, takto chcem prekonať strach. A ešte by som sa mohla naučiť technicky lepšie plávať.

V nitrianskom divadle je mladý herecký kolektív plný energie a nápadov. Ste tam spokojná?
Áno. A zatiaľ aj s cestovaním. V autobuse si môžem čítať knižku, tá hodinka sa dá zvládnuť. Alebo môžem prespať u rodičov. Ale som členkou aj bratislavského divadelného súboru DPM. Ide o mladých a zapálených umelcov, s ktorými túto sezónu plánujeme premiéry zaujímavých inscenácií. Na rozdiel od seriálovej Hildy s láskou nemáte problém.

Vaším priateľom je herec Tomáš Pokorný, ktorého médiá pasujú za sexsymbol…
To ma teší. Znamená to, že žijem so sexsymbolom? Veď to sú len pomocné slovíčka. Na dieťa máte ešte čas. Nechávate svoj vzťah len tak voľne plynúť? Jasné. Chcem využiť herecké príležitosti, ktoré prídu. Hlavné je robiť to, čo ma baví. Ak však príde potreba usadiť sa a mať rodinu, urobím to.

Ako s priateľom trávite voľný čas?
Nedávno sa nám podarilo mať týždeň voľna a príjemne sme si to užili. Tomáš je akčný typ, stále niečo vymýšľa. Vyskúšali sme lezeckú stenu, čo bolo super, len nás z toho hrozne boleli ruky. Radi chodíme do kina, dokonca sme zašli do modelárskeho krúžku vyrábať z hliny rôzne vecičky...

Barbora Andrešičová: Tá má ale šťastie, zbalila najsexy herca! (FOTO)

Autor: Emil Babín (rozhovor pre aktuálne číslo magazínu Báječná ŽENA)
Foto: Lýdia Czakó

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa

Neprehliadnite