Klišé? Väčšinou chceme chlapa ochrancu

Klišé? Väčšinou chceme chlapa ochrancu
Možno to znie ako klišé, ale žena je vedená k tomu, aby v živote hľadala toho pravého partnera. Ale vieme my vôbec čo to znamená, kto to vlastne je? Tak veru, niekto pod tým vidí bohatého podnikateľa, iný zasa emocionálne vyzretého muža, sú aj také ktoré pod pojmom „ten pravý“ vidia muža bez názoru, poslušného.. Ale v skutočnosti všetky snívame len a len o tom aby sme boli naozaj, skutočne a bezpodmienečne milované.

Zamilovaná...
A keď sa nám to stane tak nevidíme žiadne chyby, sme zamilované a ideme často hlavou proti múru. Lenže ono je dokázané že zamilovanosť trvá sotva jeden rok... až teraz začína ten proces prebúdzania sa a analýzy. Perfektné je, ak je to stále dobrý pocit, sme ľúbené, cítime sa šťastné a nemienime premýšľať či je to on alebo nie.

A práve vtedy sa to stane, častejšie riešime otázku spoločného života, budeme spolu žiť až kým nezomrieme, ostarneme spolu, budeme si oporou a tak ďalej. Môžeme byť skúsené a obozretné, no ak nám naše srdiečko silno volá, že toto je to čo chceme, niet úniku. Ak sa nám nevynárajú v ješitnej hlávke otázky o tom či je to naozaj ten pravý, tak by sme si to nemali kaziť.

Ženská intuícia je neklamná
Niektoré ženy jej veria a vnímajú ju ako svojho dobrého anjela avšak niektoré na intuíciu nedajú, respektíve ju vonkoncom nepočujú. A v tom to celé je. On „pán dokonalý“ predsa neexistuje, a povedzme si úprimne, kto by s ním dokázal držať dokonalý životný krok?

Pán pravý je totiž ten, pri ktorom nám srdiečko našepkáva, že tomuto mužovi chcem porodiť dieťa, s týmto mužom chcem sedieť v starobe na lavičke pred domom. Spoznáme ho celkom jednoducho, je to náš priateľ, je to naša opora, je tu vtedy, keď to potrebujeme a miluje nás bez slovíčok “Ak“.

Prehliadame

Áno, človek v zamilovanosti veľa prehliadne, ale ak človek miluje ako parný valec a presne tak je aj milovaný, tak by nemal mať pochybnosti. Ak často premýšľate nad tým, či vám ho niekto neukradne, ste na dobrej ceste. On pán pravý sa vykryštalizuje často až po desiatich rokoch manželstva.

Žena by mala prechádzať istým dozrievaním, aby pochopila kto je pre ňu „pán božský“
mala by ovoniavať, mala by byť hravá, spontánna a mužov len tak nenápadne spoznávať a porovnávať. Až časom totiž zistí že ten XY bol famózny milenec, ale ako partner za nič nestál, že ZZ bol síce náš ochranca ale bol excelentný držgroš, že QW bol síce nádherne pestovaný muž, ale chcel urobiť šťastné všetky a nielen nás... a po danej analýze pochopíme, akého chlapa vlastne túžime pri sebe mať.

A väčšinou chceme chlapa ochrancu, nežného no skvelého milenca, chlapa voňavého čistého, pracovitého, ochotného nás počúvať, ochotného zájsť s nami do divadla len preto že nás miluje. V tomto máme jasno, skôr by sme sa mali zamerať na to čo od neho nechceme. Partner by predsa nemal byť lakomý, nemal by byť sukničkár, klamať, nemal veľa piť, nemal by byť excentrický, panovačný...

Máte v tom jasno?
Tak prečo ešte stále neviete kto je ten pravý a častokrát sa rútite do vzťahu s mužom, ktorý má rôzne negatíva? Ono to je tak, že ľudia sa vzájomne veľmi ovplyvňujú a ak to vo vzťahu začne škrípať, človek si nemôže vyčítať, že si zle vybral, iste ste sa ľúbili a boli si skvelými priateľmi, chyba sa vyskytne aj v tom najdokonalejšom programe.

Žena by nemala byť extrémne náročná ale ani ústupčivá
Ak vieme čo chceme aj muži nás viacej obskakujú, tak sa netrápme analýzou vzťahu, dajme tomu voľný priechod a keď nám náš vnútorný hlas našepkáva, že sa niečo deje a naše srdiečko je častejšie smutné ako šťastné, zvážme či nám to stojí za to trápiť sa a čakať na zázrak.

Autor: Ella
Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite