Kedy nás chlapi porovnávajú s bývalkou?

Kedy nás chlapi porovnávajú s bývalkou?

Porovnával vás manžel vždy s inými ženami? Najviac vás však bolelo, keď začal vyťahovať pred vami kvality jeho bývalej ženy?

Vplyv na vzťah
Nevadí nám, keď nás naši vlastní chlapi porovnávajú s ich sestrami, matkami... ale s bývalkami či s kolegyňami? Snažíme sa ignorovať tieto nepríjemné urážky, ktoré veľmi negatívne ovplyvňujú každé manželstvo.

Existujú rôzne dôvody, prečo manžel koná týmto spôsobom. Niekedy, je to mužský, pasívny a agresívny spôsob naháňania vašej pozornosti, alebo chcú ovplyvňovať vašu pracovnú morálku, lebo vedia, že sa začnete meniť, ale zvyčajne je to pre niečo úplne iné.

Nezaslúžia si vás
Mnoho mužov kritizuje svoje ženy z dôvodov, ktoré nemajú nič spoločného s vami. Alebo vám chcú znížiť sebavedomie, pokiaľ veľmi v domácnosti vystrkujete rožky. Inokedy človek poukazuje na nedostatky druhého, pretože si je veľmi dobre vedomý svojich vlastných.

Niekedy muži používajú tieto taktiky, aby ťažili pre vás z nepríjemnej situácie, lebo vedia, že si vás nezaslúžia a boja sa, aby o vás neprišli. Jasné, že ste najlepšia a jeho ex vám nesiaha ani po päty!

Tajne sa obáva, že keby ste všetko vedeli, ako vás obdivuje a miluje, opustili by ste ho, alebo si našli spôsob, ako s ním manipulovať. Muži reagujú tak, že ženy vystresujú a pokritizujú. To je pre nich najvhodnejšie.

Čo robiť?
Ako zaobchádzať s tým, keď vás manžel vždy porovná s inými ženami? Trvajte na tom, že existujú aj iné vyvažujúce kvality. Postavte sa mu a choďte na neho jeho zbraňami. Navrhnite, aby vás nabudúce manžel prirovnával k niekomu inému, koho aj vy sama obdivujete. Ak sa pokúsite riešiť to v zlosti, vystavujete sa riziku, že sa stane niečo ešte horšie. Alebo si v hlave zopakujte, čo sme písali vyššie... hovorí vtedy z neho jeho malé sebavedomie.

Autor: Sisa

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite