Kedy hrozí mladomanželom nevera?

Kedy hrozí mladomanželom nevera?

Bohužiaľ, ľudia sa vezmú a napriek tomu podvádzajú svojich manželov a manželky. Niektoré páry sa rozhodnú rozviesť kvôli ich mimomanželským záležitostiam, iné sa rozhodnú zostať spolu. Či tak alebo onak, aj novomanželov sa týka nevera. Čo si myslíte vy? Mal by podvodník dostať druhú šancu?

Aj keď väčšina novomanželov spolu žije v spoločnej domácnosti ešte pred svadbou, stále je potrebné pracovať na budovaní dôvery v manželstve. Dôvera, koniec koncov, je lepidlo, ktoré drží páry pokope, aj keď čelia veľkým výzvam.

Bez dôvery, by sa mohli páry s väčšou pravdepodobnosťou rozdeliť v čase akejkoľvek krízy, pri zlyhaní počas intímnych chvíľ a pod. Páry, ktoré si navzájom dôverujú cítia u druhého väčšiu istotu a pravdepodobne sú si k sebe aj bližšie. Tu sú niektoré spôsoby, ako môžu novomanželia popracovať na vytváraní dôvery, inak im hrozí nevera:

1. Hovorte si pravdu
Dokonca aj malé lži sa môžu neskôr zväčšiť do obrovských klamstiev. Klamať sa v manželstve je zlý nápad, hlavne, keď ste ešte novomanželia. Pravdepodobne uviaznete v permanentnom klamstve, a zrazu váš manžel alebo vy budete premýšľal, čo je vlastne pravda a čomu veriť.

2. Buďte spoľahliví
Keď niečo sľúbite, tak to aj dodržte, či ide o sľuby veľké alebo malé. Ak sľúbite, že nakúpite, urobte to. Upracete byt? Poupratujte a nehľadajte si výhovorky. Samozrejme, že tie veľké sľuby, ako je vernosť aj počas nešťastia a choroby, v bohatstve i chudobe tiež spadajú do novomanželského sľubu, ktorý treba dodržať.

3. Nastavte si hranice
Monštrum, akým je žiarlivosť, má tendenciu robiť z nás netvory. Žiarlivosť ohrozuje dôveru. Ak viete, že partnerovi prekáža, keď flirtujete so spolupracovníkmi, nerobte to.

Buďte profesionálna. Nekontaktujte svojho ex, len preto, že ste starí kamaráti. On má určite tiež svoj život a možno veľmi žiarlivú partnerku. Uistite sa, že váš partner vie, že je vaša priorita číslo jedna a má prednosť pred všetkými ostatnými.

4. Dôverujte si
Ak nemáte skutočný dôvod k nedôvere, alebo pochybnostiam o partnerovej poctivosti, mali by ste mu veriť. To znamená, že by ste nikdy nemali obviňovať svojho manžela z podvádzania a klamstva voči vám, kým nemáte nezvratné dôkazy. Bez faktov budete len vytvárať atmosféru nedôvery.

Vaše srdce vás viedlo k tomuto mužovi. Povedalo vám, že on je hodný vašej  lásky. Vaša myseľ vám povedala, aby ste si ho vzali. A to je silný základ, na ktorom je možné budovať dôveru.

Autor: Elie

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Svadba"

Poradňa

Neprehliadnite