Kde sa nám stratia kilá po menzese?

Kde sa nám stratia kilá po menzese?

Hlavné dôvody našich pribratých kilogramov počas menštruácie treba hľadať napríklad v liekoch, ktoré užívame pri bolestiach a kŕčoch. Prinášajú nám okamžitú úľavu, ale môžu sa kontraindikovať s inými liekmi a spôsobiť väčšiu chuť do jedla.

Lenivosť
Počas menštruácie sme lenivejšie, ako iné dni. V bolestiach sa cvičiť nedá, sme citlivejšie na všetky vonkajšie stimuly, sme aj menej výkonné, takže prečo by sme sa zbytočne naťahovali vo fitku. Beh nás zbytočne vyčerpáva a telo bez pohybu začne postupne naberať na hmotnosti.

Sladkosti
Ak trpíme menzesom aj niekoľko dní, snažíme sa zahnať bolesť a stres aj nejakou sladkou maškrtou. Čokoláda nám vtedy uľaví. Nemá sa ale kde spáliť, keď skôr relaxujeme a dávame sa dokopy, akoby sme žili aktívnejšie. Zavodňovanie organizmu patrí azda k najrozšírenejším dôvodom nášho zázračného pribratia a schudnutia počas menštruácie. Menštruáciou sa nám mení hormonálna hladina. Niektoré ženy ovulujú tesne pred menzesom.

Hormóny
Organizmus dostáva riadne zabrať. Určite ste si všimli, že aj zrážanlivosť krvi je počas menštruácie slabšia, aby krv odchádzala s cyklom bez problémov. Meniaca sa hladina hormónov však negatívne vplýva na odvodňovanie organizmu, máme stavy opuchnutých končatín alebo zlej cirkulácie krvi. Telo v tomto období totiž zadržiava vodu. Niektoré ženy nedostávajú menštruáciu bez pravidelného užívania antikoncepcie, ktorá im ju na hodinky presne „dodá“!

Antikoncepcia
Niektoré druhy antikoncepcie však môžu vplývať na zmeny váhy ženy, ktorá vie kolísať a to po celé miesiace, nielen počas menštruačných dní. Vyjedanie chladničky je vám zrejme známe. Počas menzesu sme pri tomto chladiacom boxe ešte častejšie. Zmeny nálad sa snažíme zahnať chutným jedlom. Niekedy aj pred polnocou.

Jedlo
Nevídane kombinujeme potraviny a nevieme sa dojesť, ako by mal byť zajtra koniec sveta. Všetko má na svedomí búrka hormónov v našom tela počas menštruačného krvácania. Menštruácia je synonymom nafúknutého bruška. Jedzte čo najmenej soli, ktorá zadržiava v tele vodu, nekupujte si sladkosti a jedzte veľa horčíka, ktorý vás zbaví nafúknutia. 

Autor: Jaja

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite