Kabelku máte plnú ľudských výkalov

Kabelku máte plnú ľudských výkalov

Ženy nechodia nikam bez svojich kabeliek. Berieme ich do práce, na večeru, do barov, dokonca aj do kúpeľne. Často ich dávame na zem alebo na špinavý pult bez premýšľania.

Sú plné našich telefónov, šminiek, občerstvenia, detských hračiek, aj oblečenia, ale hlavne baktérií. Hoci nám tak veľmi denno denne pomáhajú, môžu byť aj katastrofou pre naše zdravie.

Nahromadené baktérie
Naša kabelka je ako Petriho miska, plná všetkých baktérií a vírusov. Väčšina kabeliek obsahuje desiatky tisíc baktérií. V polovici z nich by ste odhalili prítomnosť ľudského alebo zvieracieho odpadu a exkrementov.

Ako je to možné?
Premýšľajte o tom, nedávate vašu kabelku na zem v kúpeľni, v práci, kde je množstvo telesných tekutín? V rýchlom občerstvení ju nechávame na pulte, na stoličkách, kde sú potenciálne choroboplodné zárodky z pokazeného jedla.

Baktérie s najväčšou pravdepodobnosťou žijú v našich kabelkách pekný život. V prvom rade obsahujú stafylokoky a E. coli, čo môže viesť k infekciám, potom rôzne huby a plesne. A nie je to len samotná kabelka, ktorá je taká špinavá, ale aj veci v nej, ako mobilné telefóny, peňaženky, okuliare, použité vreckovky, vizitky, perá, kreditné karty!

Udržujte hygienu
V prvom rade si kabelku ani jej obsah neberte na miesta, kde nie sú nutné, napríklad na WC.
Vyčistite si špinavé kabelku vždy, keď to bude možné. Nemusíte ju dávať hneď do práčky, stačí antibakteriálna handrička alebo vlhký uterák.

Uistite sa, že pravidelne čistíte aj jednotlivé položky vo vnútri vašej kabelky. Používajte napríklad vždy vlastné pero pri podpise na úrade, v banke na transakcie kreditnou kartou, alebo hneď použite antibakteriálny príručný gél.

Vyberajte si ľahko udržiavateľnú kabelku. Bavlna a vlna majú tendenciu držať baktérie viac ako koža, semiš a plasty. Hoci špinavé peňaženky môže prenášať baktérie a ďalšie choroboplodné zárodky, v žiadnom prípade nie sú samé na vine. Je veľmi dôležité, aby ste si aj vy často umývali ruky, ako sa to len dá.

Pozor na chrbticu
Okrem toho, že špinavé kabelky majú vplyv na naše zdravie, aj ťažká kabelka nám môže poškodiť chrbát, ramená a mať nežiaduci vplyv na držanie tela. Vaša chrbtica sa totiž zatáča smerom k ramenu, na ktorom nesiete kabelku, čo má za následok neschopnosť sa pohybovať prirodzene.

Obmedzte svoj náklad
Neprekračujte váhové limity. Odporúča sa, aby žena nosila na pleci kabelku, ktorá sa rovná maximálne 3-percentám jej telesnej hmotnosti. Noste svoj kabelku krížom cez hrudník, ak chcete distribuovať váhu rovnomernejšie po celom tele. Vyberte si tašku so širokým, nastaviteľným popruhom, ktorý môže ísť cez hlavu.

Autor: Emily

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Choroby"

Poradňa

Neprehliadnite