Je vanilkový sex OK? A čo do neho už vážne nepatrí?

Je vanilkový sex OK? A čo do neho už vážne nepatrí?

Ak očakávate, že pri vanilkovom sexe vám potrú celé telo vanilkovým pudingom, osladia vanilkovým cukrom a na záver schladia vanilkovou zmrzlinou, asi vás sklameme. Nápad máte dobrý, ale podstata vanilkového sexu je oveľa prozaickejšia.

Aký teda je?
Označenie vanilkový sex je relatívne nový pojem, ktorý sa dostal do povedomia iba nedávno. Každopádne je v poriadku, pretože pod ním rozumieme všetky bežné a normálne sexuálne praktiky od klasického misionárskeho sexu až po orálny a análny sex medzi mužom a ženou, ale aj medzi homosexuálmi a lesbičkami. Vanilkový sex podľa rôznych definícií označuje sexuálne aktivity, ktoré sú v danej kultúre a spoločnosti považované za „normálne“, teda najbežnejšie.

Čo do vanilkového sexu nepatrí
Opakom vanilkového sexu je tzv. ne-vanilkový sex, ktorý zahŕňa aktivity súvisiace s BDSM, teda praktiky zahŕňajúce sadizmus, masochizmus, dominanciu, submisivitu alebo bondáž.

Vieme, koľko sexu je v manželstve tak akurát (aby bol pokoj)

Aké je posolstvo vanilkového sexu?
V súčasnej dobe pod vplyvom pornopriemyslu či neustále rastúcej náročnosti ľudí si partneri myslia, že ak nebudú vo svojich spálňach posúvať hranice erotiky a sexu na „vyššiu“ úroveň, ich sexuálny život začne stagnovať. Prestanú sa navzájom priťahovať a každý z nich bude hľadať sexuálne uspokojenie mimo vzťah u niekoho, kto im naplní ich sexuálne sny. Zástancovia vanilkového sexu však vravia, že ak sa úprimne milujete a túžite po sebe, vôbec nie je nutné, aby ste pri sexe realizovali náročné gymnastické polohy alebo praktiky. Možno sú moderné, ale väčšiu lásku vám neprinesú. Najdôležitejšie je, že po sebe úprimne túžite a prípadné experimentovanie je iba čerešničkou na torte.

Na prvom mieste je vášeň
„Vanilkáči“ vravia, že ak túžite po partnerovi a nemôžete sa dočkať jeho dotykov a bozkov, nepremrháte predsa čas tým, že sa budete obliekať do kostýmu policajtky alebo sestričky. Pre ne-vanilkáčov“ je však dôležitejšie všetko „okolo“ ako samotná vášeň a druhý človek. Potrebujú špeciálne oblečenie, nástroje i atmosféru. A kde je telo, obyčajný dych a dotyk druhého partnera? Strácajú tak veľa času na všetko „okolo“ namiesto toho, aby vyjadrili úprimnú radosť z dotyku a sexu s reálnym človekom.  

Telo ako dôkaz
Prívrženci vanilkového sexu tvrdia, že ak nepoužívame pri sexe žiadne pomôcky, pokrývky tela či hlavy, máme oveľa väčšiu šancu vcítiť sa do partnerovho prežívania. Môžeme vidieť jeho mimiku, gestikuláciu či hĺbku dýchania. A dokážeme oveľa účinnejšie regulovať naše dotyky, aby sme boli v súlade s partnerovým prežívaním. „Vanilkoví“ vravia, že naše telá sú samé o sebe tie najlepšie a najrafinovanejšie pomôcky.

8 viet, ktoré od muža nebudete NIKDY počuť

Autor: Radomír

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Manželstvo"

Poradňa

Neprehliadnite