Je neženské by sama?

Je neženské by sama?

Partneri riešia nezhody väčšinou odlúčením alebo definitívnym rozchodom. Sú však ľudia, ktorí nedokážu ostať sami. Prázdnota v byte je pre nich ako choroba. Aj tí, čo majú za sebou zlé partnerské alebo manželské skúsenosti idú bezhlavo do ďalšej, lebo nevydržia byť dlho sami. Potrebujú spoločnosť, chcú mať niekoho pri sebe. Ako ste na tom vy? Je snaha byť opäť s niekým šťastná racionálna?

Mali by ste sa stále snažiť nájsť toho pravého, aby nám neušiel alebo si dať radšej pauzu? Je neženské by sama? Ženy sú spoločenskejšie tvory ako muži. Kým muži lovili, ženy sa starali o rodinu v hromadných skupinách. Aj keď je žena viac náchylná na depresie, vie byť aj silnejšia, keby sa mala jej psychická kríza preniesť na dieťa alebo chorú matku. Vtedy vie vydržať vlastné utrpenie, samotu, aby neubližovala ďalej ostatným. Ako sa zvykneme správať po rozchode?

Muž zatne päsť, že si vezme vreckovku a bandasku zmrzliny. Takáto predstava, našťastie, už neplatí. Žena má výdrž, neutečie ku prejedaniu sa. Aspoň nie tá väčšina, ktorá má po tridsiatke a vie, že musí byť krásna, štíhla, bez kruhov pod očami, inak vo svojom veku nebude môcť zase loviť. Kým ženy po dvadsiatom roku života môžu ďalší vzťah odkladať, žena po tridsiatke si to už dovoliť nemôže. Mohol by jej utiecť vlak a ďalší už by pri nej nezastavil. Alebo len omylom.

Spozorovali ste aj vy ten fenomén, že ženy v zrelom veku viac rozprávajú. A počúvate ich o čom? Snažia sa nesťažovať a nenadávať na chlapov pred chlapmi. Aby ich neodradili. Už si zapamätali túto dôležité formulku správania sa. Mladé dievčatá s týmto ešte problém majú. Veď, im o nič nejde. Frajer odíde, druhý príde.

Stále zaľúbená?

Netreba sa hneď na každého muža vrhať ako puberťáčka. Musíte byť slušná. Neodolať, keď sa to nedá, ale nech u muža nevzniká pocit nenahraditeľnosti. Je to pre vaše dobro. Nesnažte sa hneď nového muža zalinkovať do rovnakých koľají ako toho predošlého. Každý muž je iný. Nemusíte s ním hneď bývať, aj keď to tak cítite. Ak nebudete po rozchode aspoň chvíľu sama, nikdy sa dobre nespoznáte. Nebudete vedieť, čo vlastne k novému človeku cítite a čo potrebujete.

Autor: Hana

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite