Incest: Zneužívanie dcéry je častejšie

Incest: Zneužívanie dcéry je častejšie

Najčastejšie predkladanými prípadmi incestu je sex medzi dcérou a otcom. Pohlavný styk medzi adolescentnými súrodencami je členený ako sexuálna úchylka.

V neskoršom veku môže vyvolávať traumu, ktorá vedie k dlhotrvajúcim depresiám. Týka sa to predovšetkým incestu medzi dospelým a dieťaťom.

Na celom svete existuje približne 20% žien, ktoré zažili túto nepríjemnú skúsenosť pred dovŕšením svojej osemnástky. Rodičia, ktorí sa takto zvrhlo prejavujú trpia rôznymi druhmi sexuálnych úchyliek. Počnúc komplexným post-traumatickým stresom, fóbiami, sexuálnou dysfunkciou.

V neusporiadaných rodinách, kde nefunguje harmónia v praxi, kde je každodenným rituálom zloba a pohlavné zneužívanie, kde deti nepoznajú čistý vzťah a lásku je incest "považovaný" za niečo normálne. Samozrejme, v očiach malých detí, ktorým ešte nikto nevysvetlil, čo sa v skutočnosti deje. Že je to choroba, že je to zakázané, protiprávne, že takto v rodine vzťahy nefungujú.

Incest sa však týka aj inej rodinnej kombinácie, kde funguje pohlavný styk medzi pokrvnými príbuznými. Jednak už spomínaní súrodenci, vzťah otec a dcéra, ale aj matka a syn. Incest sa, bohužiaľ, vyskytuje častejšie než sa predpokladá!

Presná definícia slova sa však v rôznych kultúrach chápe rozlične, pretože sa rozlišuje aj definícia výrazov "sexuálna aktivita" a "blízky príbuzný". V niektorých kultúrach sa blízky príbuzný definuje len pôrodom, v iných sa za blízkych príbuzných považuje aj adoptované dieťa alebo získané sobášom.

Pohľad na incest však nebol vždy rovnaký. V Starovekom Egypte bol považovaný za niečo posvätné. Často praktizovaný medzi kráľovskými súrodencami, matkami a synmi. Rovnako tak v antickom Grécku.

Ako incestu predchádzať? Neexistuje jediná spoľahlivá metóda, ktorá by zabránila uskutočniť tento "hrozný sexuálny čin", pokiaľ rodina nefunguje správne a rodičia si to neuvedomujú.

V takýchto domácnostiach sa problémy zakrývajú, neupozorňuje sa na ne, prehliadajú sa i iné, ťažké trestné činy, tolerujú sa v rámci zachovania ako takej rodinnej pospolitosti. Pokiaľ máte tip, kde by sa dalo preukázať, že je páchaný incest, obráťte sa okamžite na políciu. Možno tým zachránite vývoj a dospievanie nevinného dieťaťa.

Autor: Lucia

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Špunti"

Poradňa

Neprehliadnite