Herec zo seriálu Prázdniny: Manželku uháňal až 7 rokov!

Herec zo seriálu Prázdniny: Manželku uháňal až 7 rokov!
6 fotiek v galérii

Kamila Kollárika (36) poznáte skôr z dabingu než z televíznej obrazovky. Čo miluje na svojej manželke, na ktorej ÁNO čakal až sedem rokov? 

Jeho rodičia sú ekonómovia, no on sa vo svojom povolaní na rozdiel od povestného jablka odkotúľal od stromu poriadne ďaleko. „Pátrali sme po tom, či sa niekto v rodine venoval umeniu, ale nikoho sme nenašli,“ mykne plecami. A priznáva, že ani jeho rodičia neboli zo začiatku nadšení z toho, že sa chce venovať herectvu.

Dve školy naraz
Divadlo ho sprevádza odmalička. Chodil na recitačné súťaže, vystupoval v školských predstaveniach. Ako 12-ročný začal navštevovať divadlo Ludus. „Chodil tam jeden spolužiak a v škole nám rozprával zážitky. Cítil som, že to je to pravé miesto pre mňa. Miesto, kde ma potrebujú,“ smeje sa Kamil. Neskôr sa stal členom detskej rozhlasovo-dramatickej družiny a začal sa venovať aj dabingu. So smiechom spomína na to, ako ho v detstve nadchli „béčkové“ akčné filmy a videl sa v podobných projektoch ako jeho vtedajší hrdina Bruce Lee.

„Dva roky som kvôli tomu chodil na karate.“ Po základnej škole chcel ísť študovať na konzervatórium, ale jeho rodičia mali vážne výhrady. „Pýtali sa, čo budem robiť, ak to nevyjde, a vraveli, aby som myslel aj na zadné dvierka. A tak som šiel na gymnázium,“ vysvetľuje Kamil. V druhom ročníku sa však rozhodol, že sa na konzervatórium predsa len prihlási. Vzali ho a on chodil do dvoch stredných škôl súčasne – na každej mal individuálny študijný plán. Pred maturitou na gymnáziu sa však s konzervatóriom rozlúčil. Vraj to už začalo byť náročné...

Čo ďalej?
Rozhodol sa, že skúsi šťastie na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Hlásil sa na herectvo. Tam ho nevzali, no prijali ho na bábkoherectvo. Bábky mu prirástli k srdcu, aj keď priznáva, že hlavne v začiatkoch štúdia sa ho občas zmocnili obavy z toho, čo bude ďalej. Samotní pedagógovia vraj priznávajú, že vo veľkej miere vychovávajú ľudí na „ulicu“, pretože bábkoherci nemajú veľa možností, ako sa uplatniť.

„Keď sa nedostanete do kamenného bábkového divadla, ktorých je na Slovensku päť, ostáva vám ísť len vlastnou cestou, ak chcete pri bábkarstve ostať,“ hovorí Kollárik. Už počas vysokej školy však mal šťastie aj na klasické herecké úlohy, dokonca v zahraničnej produkcii. Bol na začiatku druhého ročníka, keď v celej strednej Európe prebiehal kasting na menšiu úlohu vo filme Za nepriateľskou líniou, ktorý Kamil vyhral a objavil sa po boku hlavného hrdinu.

Vajdová z Búrlivého vína: Život plný prekážok a podrazov

„Vtedy som začal veriť, že s mojou kariérou to azda nebude až také stratené. Zhruba každé dva roky som nakrútil nejaký film,“ hovorí spokojne. Dnes hrá v štyroch predstaveniach divadla Ludus, je členom Dezorzovho lútkového divadla, ktoré pôsobí v bratislavskom podniku YMCA a je jediným bábkovým divadlom svojho druhu na Slovensku, ktoré hrá predstavenia iba pre dospelých.

Asi som musel dospieť
Hoci to s jeho povolaním akosi nejde dokopy, charizmatický herec o sebe tvrdí, že je introvert. „Herectvo ma veľmi baví, najmä možnosť sebarealizácie na javisku. Ale v bežnom živote som skôr plachý. Je pravda, že v škole som občas vytŕčal z davu, ale predvádzam sa len medzi ľuďmi, ktorých poznám. Vtedy naberiem odvahu. Inak netúžim byť stredobodom pozornosti,“ hovorí Kamil s úsmevom.

Svoju manželku Henrietu, ktorá je takisto herečkou, spoznal asi pred dvadsiatimi rokmi. „V divadle Ludus sme pripravovali predstavenie, v ktorom účinkovali aj študenti z VŠMU, kde ona vtedy študovala,“ spomína Kamil. Trvalo sedem rokov, kým sa ich životy prepojili. „Asi som musel dospieť,“ smeje sa a s láskou dodáva: „Postupne sme prišli na to, že sa spolu dokážeme celé hodiny rozprávať, že máme na mnohé veci rovnaký názor. To je to, čo nás dodnes spája. Okrem toho z nej vyžaruje neha a materinskosť. A obdivujem ju ako herečku, som jej najväčší fanúšik.“  

Presťahuje sa na vidiek?
Manželmi sú od roku 2008. A hoci herec tvrdí, že sa do chomúta nehrnul, dnes vie, že to bolo jedno z jeho najlepších rozhodnutí. „Ako v každom vzťahu, aj my okrem krásnych chvíľ prechádzame krízami, dokážeme sa pohádať. Len potom musíme opatrne chodiť okolo susedov,“ prezrádza so smiechom Kamil, ktorý najradšej relaxuje vo fitnescentre alebo na prechádzkach so svojimi dvoma psami.

Nedávno si s Heňou v dedine pri Nitre kúpili starý dom, ktorý postupne opravujú. „Myslím, že som sa narodil s pomerne dobrými technickými zručnosťami, mnohé veci na chalupe však radšej nechám na odborníkov. Treba kompletne opraviť podlahy, vymeniť strechu,“ vyratúva herec. Chystajú sa raz s manželkou vymeniť hlavné mesto za vidiek? „O tom je ešte príliš skoro hovoriť. Uvidíme, čo prinesú ďalšie roky, aké budeme mať povinnosti. Ale nie je to vylúčené,“ hovorí Kamil Kollárik.

Prázdniny som si užíval
Kamil spolu s kolegom, hercom Martinom Meľom, robil kouča detským hercom v seriáli Prázdniny, ktorý momentálne beží na obrazovke Televízie JOJ „Mali sme na starosti, aby deti prišli na pľac pripravené textovo, na podnet režiséra sme im vymýšľali akciu alebo konanie, pripomínali im pred klapkou pokyny, ktoré dostali a udržiavali ich v energii, ktorú vyžadoval konkrétny obraz,“ vysvetľuje. Seriál sa s menšími prestávkami nakrúcal tri mesiace, prevažne na Myjave.

Rosnička Vavrinčíková: Strach z Puškárovej miesta?

KDE HO MÔŽETE VIDIEŤ?
Kamil hrá v divadle Ludus v predstavení Džungľa či Malý princ. Je členom Dezorzovho lútkového divadla, okrem toho sa venuje dabingu – svoj hlas prepožičal napríklad Ashtonovi Kutcherovi v seriáli Tie roky sedemdesiate. Menšiu úlohu stvárnil v americkom filme Za nepriateľskou líniou, hral v horore Zlo, v dráme Čistič alebo vo filme True Štúr, kde stvárnil Jozefa Miloslava Hurbana. Najbližšie sa objaví v seriáli Televízie JOJ Pravá tvár. Je pedagógom v základnej umeleckej škole Ludus.

Autor: Alena Jurisová/Báječná ŽENA

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

6 fotografií

Herec zo seriálu Prázdniny: Manželku uháňal až 7 rokov! Herec zo seriálu Prázdniny: Manželku uháňal až 7 rokov! Herec zo seriálu Prázdniny: Manželku uháňal až 7 rokov! Herec zo seriálu Prázdniny: Manželku uháňal až 7 rokov!

Podobné články

"Najnovšie z Úspešné ženy (aj muži)"

Poradňa

Neprehliadnite