Gynekológ: TOTO mu môžete zatajiť!

Gynekológ: TOTO mu môžete zatajiť!

Hovorí sa, že pred našim gynekológom a právnikom by sme nemali mať žiadne tajomstvá. No niektoré záležitosti by sme pred svojim ženským lekárom predsa len mohli zamlčať. Dokonca na niektoré aspekty nášho života sa z odborného hľadiska nemusí pýtať.

Rodinné pomery a jednorazový úlet
Ako často sa milujete, a či si rozumiete so svokrou by ženského lekára nemalo vôbec zaujímať. To, či vediete harmonický manželský život, je len vašou súkromnou vecou.

No samozrejme len do momentu, kým ste nemali nechránený pohlavný styk s iným mužom, ako vašim stálym partnerom. Tento jednorazový úlet môžete zatajiť len vtedy, keď dotyčný použil kondóm. Inak vám hrozí nakazenie pohlavne prenosnými chorobami a je potrebné, aby vám gynekológ urobil vyšetrenia na ich vylúčenie.

Hanbíte sa mu povedať o vašej nevere a obávate sa trápnej situácie? To vôbec nemusíte. Ženský lekár tu nie je od toho, aby vás súdil a hodnotil. Má sa starať predovšetkým o vaše intímne zdravie. Niektoré pohlavné choroby totiž môžu ohroziť dokonca i váš život. Iné neliečené ochorenia, ako chlamýdie či kvapavka, spôsobujú zase neplodnosť.

Vynechali ste antikoncepčnú tabletku?
Ste zábudlivá a neužili ste antikoncepciu? To sa stane každej z nás. Ani toto mu nemusíte hovoriť, pokiaľ ste vylúčili tehotenstvo. No ak chcete mať istotu, môžete aj vášho ženského lekára požiadať o tehotenský test.

A ak často zabúdate, je tu možnosť, aby vám gynekológ poradil iný druh antikoncepcie. Možno pre vás vhodnejším variantom budú antikoncepčné metódy, na ktoré nemusíte myslieť každý deň.

Ako napríklad náplasť proti počatiu. Tá sa totiž lepí jedenkrát do týždňa priamo na kožu. Ďalšiu možnosť predstavuje antikoncepčný krúžok vylučujúci hormóny. Sama si ho zavediete do pošvy, kde zostane tri týždne.

Pred sexom sa vyberá von a vonku ho môžete ponechať maximálne tri hodiny. A pokiaľ si s antikoncepciou vôbec nechcete lámať hlavu a v najbližších rokoch si nehodláte založiť rodinu, môže vám lekár odporučiť vnútromaternicové teliesko. To vás zbaví starostí až na desať rokov.

Vaše sexuálne praktiky
Či to máte rady odzadu alebo v polohe misionára, ani to by nemal váš gynekológ vôbec riešiť. No v prípade, ak sa jedná o extrémne praktiky, ktoré vám môžu ublížiť a fyzicky poškodiť vnútro pošvy, je to inak. Vtedy býva na mieste otázka zisťujúca príčinu poškodenia vnútornej sliznice ženských pohlavných orgánov.

Mimomanželské tehotenstvo
Čakáte dieťa a otcom nie je váš manžel? Ani to nemusí gynekológ vedieť. On má sledovať predovšetkým váš zdravotný stav a vývoj dieťatka v brušku. Jeho úlohou nie je morálne hodnotiť životy svojich pacientiek.

Autor: Emily

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Intímne zdravie"

Poradňa

Neprehliadnite