Dôvody na rozvod po 40-tke?

Dôvody na rozvod po 40-tke?

Aké má pár dôvody na rozvod po 40-tke či 50-tke? Ide o rovnaké dôvody ako pri krátkodobých vzťahoch? Nemýlime sa, keď povieme, že zhoda je takmer 100-percentná. V oboch prípadoch chýba sex a porozumenie.

Ak máte po štyridsiatke, predstava totálnej zmeny života je pre vás zrejme nepredstaviteľná. Nová etapa, keď by ste mali byť sama. Deti vám síce už vyleteli z hniezda, postavili sa na vlastné nohy, už nepotrebujú vašu opateru, už chcú tráviť čas so svojou rodinou a partnerom.

Aj preto sa mnohé manželstvá po päťdesiatke končia. Partneri sa cítia sami, nevedia riešiť nič spoločne, chýba im tretí človek, nudia sa. Chýba im sex a celkové porozumenie.

Každý pár, ktorému „ujdú“ deti z domu a ocitá sa sám, začína si viac všímať druhého. Má na neho viac času, všíma si jeho dobré, no najmä tie zlé vlastnosti, pretože v staršom veku sme mimoriadne na všetko precitlivení.

Mnohé manželstvá udržiavajú spolu len deti. Ak sa tie vytratia, manželstvo prestáva mať svoj zmysel. Rozvod je preto prvým riešením, ako sa nedostať do ešte väčších problémov.

Dôvody mužov na rozvod?
Medzi najčastejšie dôvody, ktoré udávajú muži, prečo sa rozhodli ukončiť manželstvo, je nezáujem o sex zo strany manželky. A čo na to ženy? Rovnako neboli spokojné s intímnym súžitím, manželia sa im zdali byť veľmi chladní.

Mnohí si po 50-tke nemajú už čo povedať. Vzťah nefunguje ani vtedy, ak v ňom chýbajú peniaze. Tie sú vo vzťahu podstatné. Nedostatočná finančná podpora zo strany jedného partnera, môže znamenať, že sa te druhý cíti byť akosi ukracovaný o zisk.

Mužom prekáža, ak žena príliš míňa, chýba im aj práca, nevedia si zvyknúť na dôchodok. Mužom prekáža, ak žena flirtuje v práci alebo so susedmi. Súčasťou sú aj rodinné krízy, nesebestačnosť súrodencov manžela, spory s príbuznými a pod.

Autor: Simona

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Rozvod"

Poradňa

Neprehliadnite