Dnes to bude inak: Existuje niečo ako nehádavý Valentín?

Dnes to bude inak: Existuje niečo ako nehádavý Valentín?

Rodinná harmónia poskytuje pocit spolupatričnosti a pocit bezpečia na rozdiel od mnohých iných typov vzťahov. Keď však vznikne konflikt, ohrozuje to bezpečnosť.

Nevyriešený konflikt môže nenávratne poškodiť manželstvo a celú rodinu, ak rodinní príslušníci nehľadajú pomoc. Kvôli čomu sa doma hádame najčastejšie a zrejme tieto hádky budú pokračovať aj počas „nehádavého“ Valentína?

1. Financie a práca
Jedným z hlavných zdrojov rodinného konfliktu je oblasť financií, konkrétne, nedostatok peňazí na zaplatenie účtov, hypotéky alebo nájmu. Hádame sa kvôli nedostatku potravín a ďalších nevyhnutností, akými sú aj chýbajúce peniaze na dovolenku. Podobné nezhody v domácnosti pramenia aj zo zlého investovania peňazí, ale aj z nespokojnosti zo zamestnania alebo kariérneho postupu.

Ak práca drží napr. jedného z manželov ďaleko od domova, druhý partner sa doma s deťmi cíti často zanedbávaný, ale aj ochromený stratou rodinnej kompatibility. Ak obaja manželia dlho pracujú, môžu deti trpieť nedostatkom rodičovskej starostlivosti. A naopak, ak jeden z rodičov stratí prácu, môže to do rodiny priniesť aj určitú formu stresu a konfliktov.

Chlapi odkazujú ženám: Chceme viac lásky ako sexu!

2. Súrodenecká rivalita
Ďalšou príčinou rodinného konfliktu je rivalita, ktorá sa vyskytuje medzi súrodencami. Deti zvyčajne usilujú o pozornosť rodičov. Či už dieťa vyjadruje žiarlivosť k súrodencovi, súťaží s ním, alebo ho dráždi nonstop, spôsobuje to stres a konflikty. Každé dieťa si zaslúži rovnakú časť rodičovskej lásky, ale niekedy rodič môže uprednostňovať jedno dieťa pred tým druhým, čo prehlbuje rodinné konflikty.

3. Nedostatok nehy a sexu
Priznajte si to, že v manželstve s deťmi sa vám nedostáva veľa intímnych zakončení dňa. Po celom kolobehu vybavovačiek myslíte doma už len na to, ako si večer konečne ľahnete, bez „športovania“ s manželom v spálni. Bohužiaľ, aj nedostatok sexu býva korením konfliktov. A sťažujú sa naň predovšetkým muži, ktorým chýba viac. Oni sa vedia večer otriasť z celodenných behačiek. Aj preto nevedia pochopiť, prečo ich zase v posteli odmietate.

Pozor na myšlienky, ktoré vám prebehnú hlavou pri sexe

Romantický Valentín je tu, trvá síce iba jeden deň. Jeden deň bez hádok a rodinných konfliktov je však dosť na to, aby ste sa uvoľnili, zrelaxovali a nemysleli iba negatívne, ale sa pozreli na manžela aj trochu nežnejším pohľadom. Veď ešte bude toľko príležitostí si zase skočiť do vlasov, no tých pekných momentov mávame v manželstve už tak málo.

Autor: Hana

Zena

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Podobné články

"Najnovšie z Rodinný život"

Poradňa

Neprehliadnite